چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٤٠٢
 En
پرتال استانداری
اخبار > بهره برداری از 100 واحد مسکونی احداث شده توسط قرارگاه منطقه‌ای مدینه منوره نیروی زمینی سپاه در جزیره هرمز / مهندس دوستی: اقدامات محرومیت زدایی سپاه به الگویی منطقه‌ای تبدیل شده است / طرح جامع توسعه جزیره هرمز در حال تدوین است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٢٨٦٩
تاریخ:چهارشنبه ٢٤ اسفند ١٤٠١

با حضور استاندار هرمزگان:
بهره برداری از 100 واحد مسکونی احداث شده توسط قرارگاه منطقه‌ای مدینه منوره نیروی زمینی سپاه در جزیره هرمز / مهندس دوستی: اقدامات محرومیت زدایی سپاه به الگویی منطقه‌ای تبدیل شده است / طرح جامع توسعه جزیره هرمز در حال تدوین است

با حضور استاندار هرمزگان، 100 واحد مسکونی در جزیره هرمز در قالب شهرک ولایت که توسط قرارگاه مدینه منوره برای مردم این جزیره احداث شده بود به بهره‌برداری رسید.


 به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، استاندار هرمزگان، فرمانده نیروی زمینی سپاه، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای مدینه منوره نیروی زمینی سپاه، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و لشکری، 100 واحد مسکونی در جزیره هرمز در قالب شهرک ولایت که توسط قرارگاه مدینه منوره برای مردم این جزیره احداث شده بود به بهره‌برداری رسید.
مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این آیین اظهار داشت: رسالت سپاه علاوه بر دفاع از مرزهای کشور خدمت رسانی به مردم است. وی افزود: اقدامات سپاه در همه جا می تواند هم الگو هم آفرین باشد و این تجربه موفقی که سپاه در محرومیت‌زدایی داشته در کشورهای منطقه هم انجام می‌شود، هر جایی که نیاز باشد خدمتی به مظلومی ارائه شود سپاه را آنجا می‌بینیم هر جایی گرفتاری برای کشور باشد سپاه حاضر است، در حوادث و بلایای طبیعی در گرفتاری‌های اقتصادی، در مشکلات حوزه فناوری، همواره سپاه گره گشا بوده و مسیر را باز می‌کند. استاندار هرمزگان گفت: بزرگترین دارایی و ثروت مجموعه سپاه و همه خدمتگزاران نظام، رهبر فرزانه انقلاب است، این افتخار را داریم که گوش به فرمان ایشان باشیم و سربازی ولی فقیه را انجام دهیم.
 وی تصریح کرد: در سفر رئیس‌جمهور محترم به جزیره هرمز نیز بررسی جامعی از وضعیت این جزیره داشتند، طرح جامع توسعه هرمز زیر نظر مشاور در حال تدوین است اما محدودیت منابع وجود دارد و امید داریم در بودجه سال 1402 این مشکل اعتبار و منابع برای جزیره هرمز برطرف شود.
نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: مسائلی که در خصوص هرمز احصا شده متنوع است از جمله مرحله دوم آبشیرین کن، ساخت بندر جزیره هرمز با دو رویکرد شیلاتی و گردشگری، ساخت درمانگاه، توجه ویژه به معابر شهری و احیای بافت و محیط شهری، که در این مورد به دنبال الگوهای بومی و سنگفرش شدن معابر شهری این جزیره با الگوی معماری بومی هستیم.
وی ادامه داد: تکمیل رینگ دور جزیره، تقویت ظرفیت برق، اصلاح شبکه آب داخل جزیره نیز از جمله دیگر پروژه‌های توسعه ای هرمزگان است این موارد در قالب همان طرح جامع آمده تا از موازی کاری جلوگیری شود و در سال آینده کارهای مناسبی انجام شود. دوستی گفت: برای توسعه این جزیره تاکنون کارهای پراکنده و چریکی انجام شده و نیاز است در قالب همان طرح جامع کار شود، سپاه بزگترین یار و همیار است که می‌توان با کمک هم اوامر رهبر معظم انقلاب در خصوص این جزیره را عملیاتی کرد.

شماره خبر : ٣٢٨٦٩
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1402/01/09
بازدید امروز: 1448 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9809210 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5