چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٤٠٢
 En
پرتال استانداری
اخبار > دانشگاه پیام نور بندرعباس قابلیت بین‌المللی شدن را دارد / توسعه آموزشی پیام نور باید براساس نقشه توسعه استان انجام شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٢٨٦٨
تاریخ:چهارشنبه ٢٤ اسفند ١٤٠١

استاندار هرمزگان در نشست با رئیس دانشگاه پیام نور کشور:
دانشگاه پیام نور بندرعباس قابلیت بین‌المللی شدن را دارد / توسعه آموزشی پیام نور باید براساس نقشه توسعه استان انجام شود

مهدی دوستی استاندار هرمزگان، با ابراهیم تقی‌زاده، رئیس دانشگاه پیام نور و معاونین این دانشگاه، دیدار نمود.

به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، در نشست با ابراهیم تقی‌زاده، رئیس دانشگاه پیام نور و معاونین این دانشگاه، توسعه متری را مشکل مزمن کشور دانست و گفت: نمی‌توان توسعه را در بخش آموزش متر کرد بلکه باید درصد توسعه در این بخش را با خروجی‌های دانشگاه و انسان‌های موفق و کارآمدی که تربیت و تحویل جامعه شده‌اند، ارزیابی کرد.
 وی ادامه داد: توسعه استان اولویت اصلی استان است و کیش، قشم و بندرعباس پتانسیل بین‌المللی شدن را دارند از این رو می‌توان از ظرفیت این شهرها برای جذب دانشجوی خارجی استفاده کرد و ما هم بابت این کار کنارتان هستیم، چرا که ورود دانشجویان خارجی به خودی خود به رشد استان کمک می‌کند.
مهندس دوستی عنوان‌کرد: برای توسعه آموزشی استان لازم است سه قطب تعریف شود و در راستای تقویت آن در جهت بین‌المللی کردن واحدهای دانشگاهی در استان آمادگی داریم در تجهیز و ارتقای آزمایشگاه‌ها و جذب اعضای هیات علمی مشارکت و همکاری داشته باشيم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق توسعه در سواحل مکران،  گفت: جاسک سیریک، میناب و بشاگرد، بر اساس امر رهبری در حال توسعه هستند و دانشگاه پیام‌نور می‌تواند در راستای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز این توسعه به کمک ما بیاید چرا که نیروی بومی می‌تواند به دلیل ماندگاری‌اش منجر به توسعه پایدار در یک منطقه شود.
وی ادامه داد: تاکید ما بر این است که توسعه آموزشی بر اساس نقشه توسعه استان انجام شود چرا که ما الان در بسیاری از بخش‌های هدفگذاری‌شده‌مان کمبود نیرو داریم به عنوان مثال برنامه ما توسعه در فولاد متالوژی است اما تکنسین متالوژی کم داریم ، در بقیه حوزه ها مانند کشتی‌سازی،نفت و پتروشیمی و شیلات هم با کمبود نیروی متخصص روبرو هستیم که لازم است دانشگاه پیام‌نور به تربیت نیروی مورد نیاز آن‌ها ورود پیدا کند. مهندس دوستی در پایان خاطرنشان‌کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از دانشگاه پیام نور در بخش فین آمادگی مشارکت داریم اما  شرطمان برای این مشارکت تکمیل واحد و پذیرش دانشجو است. 

شماره خبر : ٣٢٨٦٨
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1402/01/09
بازدید امروز: 1584 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9809346 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 2