دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > مشارکت گسترده خیران در امر نهضت مدرسه سازی هرمزگان ستودنی است / نگاه تحولی استاندار به حوزه آموزش و پرورش در كشور كم نظير است / زیرساخت های آموزشی هرمزگان متناسب با جایگاه استان در اقتصاد کشور نیست / حرکت در مسیر شتابان توسعه پايدار مستلزم گسترش علم در جامعه است / ضرورت برنامه ریزی برای دسترسی مناسب مردم استان به امکانات آموزشی و پژوهشي


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٢٢١٤
تاریخ:سه شنبه ٢٧ دی ١٤٠١

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در آئین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان:
مشارکت گسترده خیران در امر نهضت مدرسه سازی هرمزگان ستودنی است / نگاه تحولی استاندار به حوزه آموزش و پرورش در كشور كم نظير است / زیرساخت های آموزشی هرمزگان متناسب با جایگاه استان در اقتصاد کشور نیست / حرکت در مسیر شتابان توسعه پايدار مستلزم گسترش علم در جامعه است / ضرورت برنامه ریزی برای دسترسی مناسب مردم استان به امکانات آموزشی و پژوهشي

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: مشارکت گسترده خیران در امر نهضت مدرسه سازی هرمزگان ستودنی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ دکتر احسان کامرانی  در آئین تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل دستگاه های اجرایی، علما و خیران نیک اندیش استان با اشاره به اهمیت استان، عنوان کرد: استان هرمزگان از نظر موقعیت جغرافیایی، گستردگی، برخورداری از سواحل گسترده، بنادر، صنایع و... یکی از استان‌های مهم کشور است.
وی افزود: زیرساخت ها و امکانات آموزشی متناسب با جایگاه هرمزگان در اقتصاد کشور نیست و این حوزه مهم نیازمند توجه ویژه در سطح کلان ملی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با تجلیل از اقدامات گسترده خیرین مدرسه ساز در استان هرمزگان، تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز با مشارکت گسترده خود در امر نهضت مدرسه سازی بخش مهمی از مشکلات استان را در زمینه کمبود فضاهای آموزشی مرتفع نموده و یاری گر دولتمردان در توسعه امکانات و تجهیزات آموزشی در مدارس هرمزگان بوده اند.
 وی در همین خصوص، خاطرنشان کرد: خیران با ایثار و از خودگذشتگی، سرمایه مادی و معنوی خود را برای تعالی و ترقی آموزش و پرورش استان هرمزگان اهدا نموده اند که قابل تقدیر است.
کامرانی با اشاره به توجه ویژه استاندار به حوزه آموزش و پرورش، افزود: استاندار توجه ویژه ای به حوزه آموزش و پرورش استان دارند و از بدو شروع فعالیت با تشکیل جلسات متعدد این مهم را در دستور کار قرار دادند و تحول بزرگي در اين حوزه ايجاد كرده اند كه در كشور بي نظير است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: پیگیری های گسترده به منظور افزایش سرانه فضاهای آموزشی استان، تامین منابع مالی لازم به منظور تجهیز مدارس استان بخشی از تلاش های استاندار برای بهبود شاخص های آموزشی استان بوده است.
 وی در همین خصوص، گفت: گسترش هنرستان های فنی و حرفه ای و تاسیس هنرستان ها در جوار صنايع و بنگاه های اقتصادی استان ابتکار مهم دیگر استاندار در راستای بهره گیری از طرفیت صنایع و بنگاه های اقتصادی برای بهبود فضاهای آموزشی و همچنین شاخص های آموزشی استان بوده است.
 کامرانی، خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات لازم به منظور توانمند سازی دانش آموزان استان با تدارک دوره های آموزشی برای درخشش و موفقیت هرچه بیشتر در آزمون های سراسری گام بلند دیگر استاندار برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش استان بوده که در سال های اخیر کم سابقه بوده است و این نگاه تحولی استاندار به حوزه آموزش و پرورش قابل تحسین است.
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی با تقدیر از تلاش مجموعه مدیران و کارکنان اداره کل نوسازی، افزود: تلاش های مدیر کل و مجموعه کارکنان اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان در توسعه فضاهای آموزشی نیز قابل تقدیر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: حرکت در مسیر شتابان توسعه مستلزم توجه به نيروي انساني و حكمراني دانش در جامعه است و تحقق این مهم منوط به دسترسی مناسب همه اقشار جامعه به امکانات مناسب آموزشی است.
 وی تقدیر از مشارکت پر رنگ خیران غرب استان در بخش های مختلف به ویژه احداث مدرسه و دانشگاه افزود: مشارکت خیران در غرب هرمزگان در امر توسعه فضاهای آموزشی و بهداشتی  قابل تقدیر است.

شماره خبر : ٣٢٢١٤
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/11/17
بازدید امروز: 2585 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9663075 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3