دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > اعتبارات پژوهشی استان باید به سمت مطالعات مسائلی برود که نتایج آن حل مشکلات استان باشد /مطالعات بخش آب باید به صورت فرااستانی و در حوزه آبریز انجام شود / واگذاری اراضی با حساسیت بیشتر انجام شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣٢١٦٦
تاریخ:شنبه ٢٤ دی ١٤٠١

استاندار هرمزگان:
اعتبارات پژوهشی استان باید به سمت مطالعات مسائلی برود که نتایج آن حل مشکلات استان باشد /مطالعات بخش آب باید به صورت فرااستانی و در حوزه آبریز انجام شود / واگذاری اراضی با حساسیت بیشتر انجام شود

استاندار هرمزگان بر انجام مطالعات بخش آب به صورت فرااستانی و با اعتبارات ملی در حوزه آبریز تاکیدکرد.

 
به گزارش روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، پیش از ظهر امروز نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان با حضور احمد مرادی نماینده مردم حوزه مرکزی استان در مجلس شورای اسلامی برگزار و بخش‌هایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استاندار هرمزگان در بررسی روند رشد اقتصادی هرمزگان، با بیان اینکه عمده رشد اقتصادی جنوب کشور در ۶ ماهه دوم سال محقق می‌شود، اظهارداشت: در تلاش هستیم تا معادن و میادین نفتی و گازی جدیدی را در استان هرمزگان فعال کنیم که این امر طبیعتا در نرخ رشد اقتصادی استان تاثیر بسیاری خواهد داشت.
مهندس دوستی در بررسی طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی موردنیاز استان هرمزگان، عنوان‌کرد: اعتبارات پژوهشی استان باید به سمت مطالعات طرح‌هایی برود که نتایج آن مشکلی از استان را حل کند، به عنوان مثال با توجه به اینکه در خوراک دام واردکننده هستیم، تمرکز بر مطالعات امکان‌ تولید صنعتی ریز جلبک های بومی خلیج‌فارس که ظرفیت استفاده به عنوان خوراک دام را دارد می‌تواند علاوه بر رفع نیاز استان و کشور از خروج میزان زیادی ارز هم جلوگیری می شود.
 وی مطالعات آب را یکی از اولویت‌های استان عنوان‌کرد و افزود: با توجه به اینکه هرمزگان استانی کم عرض بوده و بیشتر حجم رواناب‌های ورودی به هرمزگان از سایر استان‌ها است، مطالعات این حوزه باید به صورت فرااستانی و در سطح حوزه آبریز انجام شود و برای آن نیز باید اعتبارات ملی دیده شود که رایزنی‌های اولیه آن با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان طی بررسی طرح‌های تعیین کاربری اراضی خارج از حریم شهرها و آبادی‌های استان، عنوان کرد: اگر کسی قبل از دریافت مصوبه شورای برنامه ریزی و دیگر مجوز های قانونی، در زمینی که خواهان آن است بنایی احداث کند، متصرف محسوب می‌شود و در این بحث مماشاتی نخواهیم داشت.
 استاندار هرمزگان، تصریح‌کرد: زمین مانند نفت است و آیندگان نیز در آن سهم دارند بر همین اساس بایستی واگذاری اراضی با حساسیت بالایی انجام شود. گفتنی است، در این نشست برنامه‌های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

شماره خبر : ٣٢١٦٦
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/11/17
بازدید امروز: 2456 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9662946 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5