يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ضرورت تشدید نظارت ها در ایام پایانی هفته برای مقابله با کرونا/محدودیت های ورود و خروج به شهرستان های همجوار هرمزگان تشدید شود/بخشداران و دهیاران تخلفات احتمالی در عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را به موقع گزارش دهند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٩٦
تاریخ:دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٠

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
ضرورت تشدید نظارت ها در ایام پایانی هفته برای مقابله با کرونا/محدودیت های ورود و خروج به شهرستان های همجوار هرمزگان تشدید شود/بخشداران و دهیاران تخلفات احتمالی در عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را به موقع گزارش دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به تعطیلات پیش رو، تصریح کرد: تشدید اقدامات در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به کرونا ضروری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران، با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری مولای متقیان حضرت امام علی "علیه السلام"، با اشاره تلاش ها برای مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان موارد ابتلا به کرونا در هرمزگان با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.
 
وی در همین خصوص افزود: در غرب و شرق استان با تلاش فرمانداران و اعضای ستاد شهرستانی کرونا و کادر سخت کوش درمان روند افزایشی آمار مبتلایان متوقف و سیر نزولی پیدا کرده است و در قرنطینه شهر کوشکنار و شناسایی به موقع مبتلایان در شهرستان پارسیان و سایر شهرستان های غربی استان به خوبی عمل شده است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به تعطیلات پیش رو، تصریح کرد: تشدید اقدامات در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به کرونا ضروری است.
 
جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان، خاطرنشان کرد: تشدید محدودیت های تردد به شهرهای قرمز و نارنجی با جدیت دنبال شود و در صورت مشاهده تخلف جرائم مصوب به موقع اعمال شود تا شاهد بازدارندگی باشیم.
 
رئوفی در همین خصوص تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان های استان های همجوار هرمزگان اعمال محدویت های ورود و خروج به این شهرستان تشدید شود.
 
وی افزود: بر روند برگزاری مراسمات ایام لیالی قدر دستگاه های متولی نظارت کنند تا شاهد برگزاری بدون دغدغه مراسمات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی باشیم و همراهی مردم در این زمینه قابل تقدیر است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: فرهنگ سازی و آموزش در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار اثر گذار خواهد بود.
 
وی با تاکید بر گزارش به موقع تخلفات، تصریح کرد: بخشداران و دهیاران در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی در عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی سریعا موضوع را به دستگاه های اجرایی ذیربط گزارش کنند.
 
رئوفی افزود: عادی انگاری وضعیت کرونا عواقب سنگینی دنبال دارد و ضروری است با اطلاع رسانی و هشدار به موقع از ایجاد فضای عادی انگاری در جامعه جلوگیری شود.

شماره خبر : ٢٤٨٩٦
انتهای پیام.


خروج