يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > عملیات اجرایی فاز نخست سد تغذیه مصنوعی دشت سیرمند شهرستان حاجی آباد به نام شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٨٤٤
تاریخ:جمعه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٠

با حضور استاندار هرمزگان؛
عملیات اجرایی فاز نخست سد تغذیه مصنوعی دشت سیرمند شهرستان حاجی آباد به نام شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری آغاز شد

عملیات اجرایی احداث فاز نخست سد تغذیه مصنوعی دشت سیرمند شهرستان حاجی آباد که به نام شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری نامگذاری شده است، با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این آیین، گفت: این طرح با هدف تامین نیاز آب شرب، اراضی کشاورزي در حال توسعه پایین دست به مساحت 100 هکتار به منظور توسعه کشاورزي وباغات و توسعه گردشگري و تفریحی دشت سیرمند اجرا می شود.
 
وی افزود: این سد ذخیره ای با استفاده از مصالح سنگی ملاتی با ارتفاع 12 متر از بستر رودخانه به طول 60 متر و ظرفیت آبگیري 1.3 میلیون مترمکعب احداث خواهد شد.
 
استاندار خاطرنشان کرد: به علت خشکسالی و کاهش بارندگی سال هاي اخیر و همچنین افزایش مصرف منابع آب زیرزمینـی، تـراز سطح آب زیرزمینی دشت طی یک دوره 25 ساله، دچار 10 متر افت شده است و از آنجایی که شـغل اغلـب مردم کشاورزي است و منبع تامین آب مورد نیاز آنها و تامین آب شرب منطقه منابع آب زیرزمینی اسـت، تقویت و حفظ سفره آب زیرزمینی از اهمیت بالایی برخـوردار بـوده و بـه همـین خـاطر، طـرح تغذیـه مصنوعی دشت سیرمند به مرحله اجرا رسیده است.
 
دشت سیرمند یکی از دشت هاي شمالی استان هرمزگان و در 70 کیلومتري جنوب شهرستان حاجی آبـاد قرار گرفته است. 
 
روستاهاي واقع در این دشت شامل سیرمند، سـردر، مزرعـه، بنـاب، تـل مـرا و پرعابـدین هستند که مجموعا یک هزار و 352نفر سکنه دارند. 

شماره خبر : ٢٤٨٤٤
انتهای پیام.


خروج