يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی زمین پاک


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٧٤٦
تاریخ:پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی زمین پاک

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن روز جهانی زمین پاک را گرامی داشت و از همه فعالان حفاظت از محیط زیست، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
دوم ارديبهشت ماه روز جهاني زمين پاك، حاوي پيام مهمي براي شهروندان است كه سلامتي جسم و روح آنها در گروی داشتن يك محيط سالم است و حفظ و نگهداري محيط زيست به عنوان هديه بزرگ خداوندي يك وظيفه است.
 
امروزه با عنايت به صنعتي شدن جوامع و روند رو به تزايد شهرنشيني و پيامدهاي ناشي از آن،‌ توجه به "توسعه پايدار" و در رأس آن پرداختن به مباحث "زيست محيطي" از جمله اموري است كه مي بايست در برنامه ريزي ها مورد توجه قرار گيرد.
 
با این حال، ناآگاهی و غفلت بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی شده و عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی و جسارت، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رها کردن مواد و اجسام زائد و زباله‌های تولیدی، محیط زیست خود را آلوده می‌کنند.
 
لذا می طلبد تا با ایجاد و توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست را برانگیخته و با عزم عمومی در تعهدات خود در برابر زمین تجدید نظر کنیم.
 
دولت تدبير و اميد عزم راسخ و جدي براي مطلوب نگه داشتن محيطي كه هموطنان در آن زندگي مي كنند داشته و همواره به آن به عنوان "هدف مطلوب" نگريسته است، البته وظيفه تمامي شهروندان هم مي باشد تا در پاك نگه داشتن و حفاظت از محيط زيست و جلوگيري از هر گونه لطمه و آسيبي به آن از هيچ اقدامي فروگذاري ننمايند.
 
اينجانب ضمن تبريك روز جهانی زمین پاک و صیانت از شعار امسال این روز جهانی مبنی بر احیای زمین، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط زیست استان هرمزگان، مراتب سپاس خود را از مسئولان و متوليان امر و مردم فهيم استان هرمزگان در صيانت از محيط زيست ديارمان ابراز می دارم.
 
فریدون همتی 
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٤٧٤٦
انتهای پیام.


خروج