دوشنبه ٠٤ بهمن ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ساخت پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم جلوه‌ای از رویکرد دولت سیزدهم در تلاش برای جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٩٧٠
تاریخ:جمعه ٢٤ دی ١٤٠٠

آیت‌الله رئیسی پس از افتتاح پالایشگاه نفت فوق سنگین در شهرستان قشم:
ساخت پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم جلوه‌ای از رویکرد دولت سیزدهم در تلاش برای جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده است

رئیس جمهور، رویکرد دولت سیزدهم را جلوگیری از خام فروشی منابع و مواد معدنی کشور توصیف کرد و گفت: این رویکرد در حوزه نفت نیز به صورت جدی از سوی وزارت نفت دنبال می‌شود و ساخت پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم جلوه‌ای از تلاش برای جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده است که منافع آن نصیب ملت ایران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دومین روز سفر به استان هرمزگان پس از افتتاح فاز اول پروژه پالایشگاه نفت فوق سنگین در شهرستان قشم، عنوان کرد: هدف از احداث این پالایشگاه جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده است.
 
دکتر رئیسی با بیان اینکه محصولات این پالایشگاه از جمله قیر موارد استفاده گسترده‌ای دارد، اظهار داشت: این اقدام از آن گام‌های بسیار خوبی است که وزارت نفت با همکاری بخش خصوصی برداشته است.
 
شایان ذکر است؛ مرحله نخست پالایشگاه نفت فوق سنگین در شهرستان قشم با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران، به بهره برداری رسید.
 
این نخستین پالایشگاه نفت فوق سنگین در کشور است که در مرحله نخست ظرفیت پالایش ۳۵ هزار بشکه نفت فوق سنگین را دارد.
 
بخش خصوصی برای راه اندازی پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم بیش از ۲۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

شماره خبر : ٢٧٩٧٠
انتهای پیام.


خروج