سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > مواج شدن تنگه هرمز و وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک در هرمزگان/لزوم اجتناب از تردد با شناورهای سبک به دلیل شرایط جوی در تنگه هرمز و پرهیز از تردد غیرضروری در مناطق شرقی و مرکزی استان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٦٧٢
تاریخ:شنبه ١٧ مهر ١٤٠٠

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد:
مواج شدن تنگه هرمز و وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک در هرمزگان/لزوم اجتناب از تردد با شناورهای سبک به دلیل شرایط جوی در تنگه هرمز و پرهیز از تردد غیرضروری در مناطق شرقی و مرکزی استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به شرایط جوی در هفته جاری، گفت: با توجه به مواج شدن تنگه هرمز، هم استانی های عزیز از تردد با شناورهای سبک از یکشنبه 18 مهر تا سه شنبه 20 مهر ماه اجتناب کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب، عنوان كرد: طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از روز یکشنبه با ورود سامانه جوی به آب های استان، افزایش سرعت باد در محدوده 40 کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا حداکثر 150 سانتیمتر در تنگه هرمز را شاهد خواهیم بود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی، اختلال در تردد شناورهای سبک، اختلال در تردد شناورهای مسافربری و احتمال آسيب به تورهای صیادی در محدوده تنگه هرمز ایجاد خواهد شد.
 
حسن زاده گفت: همچنین در مدت زمان یاد شده در مناطق شرقی و مرکز هرمزگان شاهد وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی همراه با گرد و خاک، کاهش موقتی میدان دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.
 
وی تاکید کرد: با توجه به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا از هم استانی های عزیز در شهرستان های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد تقاضا می شود از ترددهای غیر ضروری به ویژه در ساعات صبح تا ظهر در ایام یاد شده اجتناب کنند.

شماره خبر : ٢٦٦٧٢
انتهای پیام.


خروج