سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > اقدامات و تلاش های بسیاری جهت خدمات رسانی به روستاهای استان هرمزگان صورت گرفته است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٦٧٠
تاریخ:شنبه ١٧ مهر ١٤٠٠

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان:
اقدامات و تلاش های بسیاری جهت خدمات رسانی به روستاهای استان هرمزگان صورت گرفته است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: اقدامات و تلاش های بسیاری جهت خدمات رسانی به روستاهای استان هرمزگان صورت گرفته است اما همچنان باید با کار مضاعف در راستای رفع مشکلات و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاهای استان گام برداریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، امیر حبیبی ضمن‌ تبریک روز ملی روستا و عشایر، اظهار داشت: این‌ روز بهانه ای است تا توجه بیشتری را به سمت روستاها و عشایر جلب و به مردم ساکن در روستاها بیشتر توجه کنیم.
 
وی در خصوص وضعیت کنونی روستاهای استان هرمزگان در بهره مندی از خدمات زیربنایی، عنوان کرد: در حوزه برق رسانی ۱۰۰ درصد روستاهای استان دارای برق، ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای راه، ۷۹ درصد از روستاها دارای آب شرب و ۸۵ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند.
 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان یادآور شد: طرح ها و برنامه های بسیاری را در سطح روستاها در حال پیگیری هستیم که از جمله مهمترین آنها می توان به برنامه ریزی برای بازآفرینی بافت های ناکارآمد روستایی، توسعه گردشگری روستایی با تهیه طرح و انتخاب ۶ روستای پایلوت، پیگیری اجرای طرح های هادی روستایی، شناسایی و معرفی روستاهای در معرض خطر سیل، توسعه خدمات الکترونیکی در روستاها و تدوین برنامه جامع مدیریت پسماند در روستاها اشاره کرد.
 
حبیبی به اقدامات در حوزه اقتصاد روستاها اشاره کرد و افزود: اعطای تسهیلات کم‌ بهره به دهیاری ها بین ۳ تا ۵ برابر بودجه آنها در راستای اجرای طرح های در آمدزا، انجام مطالعه برنامه توسعه اقتصادی ۸۰۹ روستا و اعطای تسهیلات به کسب و کارهای خرد روستایی تا سقف یک میلیارد ریال از جمله خدمات در این زمینه است.
 
وی یادآور شد: مبلغ ۴ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز در زمینه اشتغال پایدار روستایی واگذار شده که موجب ایجاد اشتغال برای نزدیک به ۱۰ هزار نفر در سطح روستاهای استان شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: به مناسبت روز ملی روستا و عشایر از دهیاران موفق استان و کارآفرینان برتر روستایی نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

شماره خبر : ٢٦٦٧٠
انتهای پیام.


خروج