سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل در زیرساخت های مهم استان/لزوم گسترش فرهنگ پدافند غیرعامل


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٦٤٣
تاریخ:دوشنبه ١٢ مهر ١٤٠٠

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل در زیرساخت های مهم استان/لزوم گسترش فرهنگ پدافند غیرعامل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به آن که بسیاری از زیرساخت های مهم هرمزگان کارکرد ملی دارند، به کارگیری اصول پدافند غیرعامل در این اماکن ضروری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان هرمزگان با تبریک انتصاب جناب آقای مهندس دوستی به عنوان استاندار هرمزگان و تشکر و قدردانی از اقدامات و تلاش های دکتر همتی، عنوان کرد: دکتر همتی از جمله استاندارانی بود که شبانه روز برای رشد و توسعه هرمزگان وقت گذاشت و از هیچ تلاشی در این مسیر دریغ نکرد.
 
وی خاطرنشان کرد: دکتر همتی حتی در ایام تعطیل با حضور در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق محروم، پیگیر رفع مشکلات این مناطق و زمینه سازی برای رشد و توسعه آنها بود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: چرخش مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امری طبیعی در مسیر خدمتگذاری به مردم است و برای هر دوی این بزرگواران آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
 
رئوفی با اشاره به هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، تصریح کرد: ضروری است اهمیت پدافند غیرعامل برای مردم تشریح و تبیین شود تا آشنایی بیشتری با این مهم داشته باشند.
 
وی گفت: در زمینه مدیریت بیماری کرونا، وزارت بهداشت و درمان با به کارگیری اصول پدافند غیرعامل زیستی تلاش کرد به صورت مصداق عینی با تشویق مردم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمع، تبعات شیوع ویروس به حداقل برسد لذا ضروری است در همه زمینه ها به مردم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به موقع صورت پذیرد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: از ظرفیت فضای مجازی در هفته پدافند غیرعامل برای گسترش فرهنگ پدافند غیرعامل بهره گرفته شود.
 
رئوفی خاطرنشان کرد: برای آگاهی مردم در زمینه پدافند غیرعامل نیاز به تولید محتوای غنی و برنامه مدون و بهره گیری از روش های خلاقانه است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: صنایع مستقر در هرمزگان، بنادر استان و زیرساخت های آب و برق نظیر آب شیرین کن ها و سدها کارکرد ملی دارند که اهمیت حفاظت از این زیرساخت ها و به کارگیری اصول پدافند غیرعامل در این حوزه ها را دو چندان کرده است.
 
وی گفت: آموزش مستمر نقش بسزایی در نهادینه شدن فرهنگ پدافند غیر عامل در جامعه دارد که نیازمند اهتمام ویژه است.

شماره خبر : ٢٦٦٤٣
انتهای پیام.


خروج