سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دفاع مقدس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٤٣٩
تاریخ:چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دفاع مقدس

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدای بزرگوار این دوران را گرامی داشت و از ایثار و فداکاری شهیدان، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم آنان به ویژه در استان هرمزگان، تجلیل و قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
دوران دفاع مقدس از مهمترین مقاطع تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سرشار از ایثار، فداکاری و رشادت ملت ایران در دفاع از آب و خاک میهن اسلامی است.
 
در این دوران فرهنگ جهاد، ایثار، فداکاری، از خود گذشتگی و شهادت در ایران اسلامی به اوج رسید و برای همیشه نهادینه شد و ملت سرافراز ایران اسلامی با تمام وجود در برابر دشمن ایستاد و اجازه نداد که حتی یک وجب از خاک این سرزمین کاسته شود.
 
موفقیت‌ها و پیروزی‌های ماندگار مردم ایران در دفاع مقدس با ایمان و توکل به درگاه خداوند متعال، توسل به ائمه اطهار "علیه السلام" و اطاعت و پیروی از حضرت امام خمینی(ره) به دست آمد.
 
دفاع مقدس به ما آموخت که با اتحاد، همدلی، یکپارچگی، همبستگی و پیروی از رهبری، خواهیم توانست دشمن را ناکام گذاشته و با صلابت سرزمین اسلامی خود را از گزند بدخواهان حفظ کنیم.
 
ما امروز هم برای ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و موفقیت در عرصه‌های مختلف، نیازمند سرلوحه قرار دادن آموزه های دوران دفاع مقدس هستیم و باید در ترویج هرچه بیشتر فرهنگ این دوران در جامعه بکوشیم.
 
نمونه بارز تداوم فرهنگ دفاع مقدس در سال های اخیر، رشادت و جانفشانی مدافعان حرم و در راس آنها سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین مدافعان سلامت است که با از خودگذشتگی، جان عزیز خود را در راه تامین امنیت و سلامت مردم فدا نمودند.
 
هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی است تا ياد و خاطره تمامی شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگرانی كه در دفاع از مرزهای میهن اسلامی جانفشانی دلاورانه داشته اند را گرامی بداريم و در جهت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه ضامن استمرار حركت انقلاب اسلامی است، تلاش كنيم.
 
در این دوران مردم استان هرمزگان نیز در کنار سایر هموطنان با تقدیم شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار، نقشی مهم در دفاع از آب و خاک ايران اسلامی داشتند كه بيانگر استواری و فداكاری مردم اين ديار در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدای بزرگوار این دوران، از ایثار و فداکاری شهیدان، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم آنان به ویژه در استان هرمزگان تجلیل و قدردانی می نمایم و امیدوارم همگان بتوانیم در پیمودن راه شهدا و ایثارگران و تحقق آرمان‌های امام راحل عظیم الشأن و منویات مقام معظم رهبری، موفق و سربلند باشیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٦٤٣٩
انتهای پیام.


خروج