سه شنبه ٠٤ آبان ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت ایام عزاداری شهادت حضرت امام حسین "علیه السلام"


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٩٣٩
تاریخ:سه شنبه ١٩ مرداد ١٤٠٠


پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت ایام عزاداری شهادت حضرت امام حسین "علیه السلام"

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن ايام سوگواری و عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین "علیه السلام" و ياران باوفای ايشان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ماه محرم يادآور قيام خونين حضرت اباعبدالله الحسين "علیه السلام" در برابر ظالمان و ستمگران است، قيامی كه به نهضت عاشورا مبدل گرديد و برای هميشه تاريخ به عنوان الگوی آزادی خواهان عالم ماندگار شد.
 
قیام حضرت امام حسین "علیه السلام" سراسر درس و آموزه های نورانی برای بشریت است و این امام همام با نثار خون خود در راه حفظ دين مبين اسلام به بشريت درس آزادگی آموخت و اين راه را به همگان نشان داد كه بايد تا آخرين قطره خون در برابر ظلم ايستادگی و مقاومت نمود.
 
نهضت عاشورای حسینی(ع)، راه آزادگی، دفاع از حق، ایستادگی و مبارزه با ستمگران و ظالمان را به خوبی به همگان نشان داد تا آزادی خواهان عالم برای همیشه تاریخ این راه را الگوی حرکت خود قرار دهند.
 
انقلاب اسلامی ايران نیز با تاثيرپذيری از حركت حضرت اباعبدالله الحسين "علیه السلام" و ياران باوفای ایشان شكل گرفت و الگوی جوانان اين سرزمين كه در راه دفاع از اين آب و خاک و همچنين صيانت از ارزش های اسلامی، با ایثارگری جان خود را تقديم نموده اند، بزرگمردانی همچون حضرت امام حسين "علیه السلام"، حضرت اباالفضل العباس "علیه السلام" و ديگر شهدای دشت نينوا هستند.
 
اينجانب فرارسيدن ايام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین "علیه السلام" و ياران باوفای ايشان را به تمامی مسلمانان، به خصوص ملت شريف و مسلمان ايران اسلامی و مردم مؤمن و ولايتمدار استان هرمزگان تسليت عرض می نمايم و اميدوارم عزاداری های همگان در ماه محرم، مورد قبول درگاه احديت قرار گيرد.
 
همچنین شفای عاجل همه بیماران به خصوص بیماران مبتلا به کرونا را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم و امیدوارم با دعاهای همگان در این ماه، شاهد ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا باشیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٥٩٣٩
انتهای پیام.


خروج