سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ارائه پیشنهاد تشکیل شورای عالی جزایر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٨٦٣
تاریخ:يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠

استاندار هرمزگان مطرح کرد:
ارائه پیشنهاد تشکیل شورای عالی جزایر

استاندار هرمزگان از تنظیم و تدوین پیشنهاد تشکیل شورای عالی توسعه جزایر خبر داد و گفت: این شورای عالی در صورت موافقت رئیس جمهور، به منظور سیاست گذاری کلان در حوزه جزایر استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی مسائل سه جزیره ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک با اشاره به نتایج برگزاری این نشست، از تدوین پیشنهاد تشکیل شورای عالی جزایر طی هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: در قالب این پیشنهاد و در صورت موافقت رئیس جمهور، این شورای عالی به صورت منظم و ماهانه برای بررسی مشکلات و میزان پیشرفت پروژه ها در 14 جزیره استان هرمزگان تشکیل و دستگاه‌های اجرایی گزارش کار خود را ارائه می کنند.
 
وی با بیان اینکه این کارگروه به منظور سیاست گذاری کلان در حوزه جزایر استان و با حضور معاون رئیس جمهور و برخی از وزرا تشکیل خواهد شد، افزود: توسعه، پشتیبانی، تحرک اقتصادی و افزایش پهنه مسکونی و گردشگری جزایر، یکی از الزامات و ضروریات است که باید در دوره جدید مورد توجه قرار بگیرد و در قالب یک سیاست گذاری خاص، برنامه توسعه جزایر در چهار سال آینده تنظیم و تدوین شود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به تجربیات چهار سال اخیر در حوزه جزایر، گفت: اگر بخواهیم در جزایر استان تحول جدی و پرشتاب صورت بگیرد، باید ساختار و برنامه هایی که در شورای توسعه جزایر یا کارگروه توسعه جزایر استان پیش‌بینی می شود مورد حمایت دولت قرار بگیرد تا دستگاه‌ها از قدرت و اختیارات کافی برخوردار باشند. 
 
همتی، توسعه ظرفیت ها به منظور افزایش سرمایه‌گذاری در جزایر استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: با حمایت از بخش تولید و گردشگری و بهره مندی از این ظرفیت خدادادی، می توان زمینه تحول در این مناطق را سرعت بخشید.
 
استاندار هرمزگان همچنین از طرح مشکلات مربوط به چند سرمایه گذار و ارائه راهکارهای لازم به منظور حل مشکلات این سرمایه گذاران خبر داد و افزود: بر اساس هماهنگی های انجام شده، هم اکنون چهار پرواز رفت و برگشت به صورت هفتگی در مسیر ابوموسی _ بندرعباس انجام می شود که تلاش داریم این پروازها به صورت روزانه انجام شود و از ظرفیت شناورها نیز برای جابه‌جایی بار و مسافر استفاده خواهد شد.
 
همتی، تقویت بخش اورژانس بیمارستان ابوموسی و همچنین حضور مستمر پزشک متخصص زنان و زایمان در جزیره را از جمله مصوبات این نشست اعلام کرد و گفت: ثبت احوال نیز باید پشتیبانی لازم را برای ثبت تولد نوزادان در ابوموسی انجام دهد.
 
استاندار هرمزگان گفت: دستورات لازم به منظور توسعه ظرفیت بخش برق و آب در جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به دستگاه های مربوطه داده شد و در جلسات بعدی، مشکلات جزایر دیگر استان نیز با حضور دستگاه های مربوطه مورد رسیدگی و پشتیبانی قرار خواهد گرفت.

شماره خبر : ٢٥٨٦٣
انتهای پیام.


خروج