سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > احتمال طغیان رودخانه های فصلی در هرمزگان با توجه به وقوع بارش های رگباری/افزایش سرعت باد با احتمال گرد و خاک/از تردد در حریم رودخانه ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٨٥١
تاریخ:جمعه ٨ مرداد ١٤٠٠

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هشدار داد:
احتمال طغیان رودخانه های فصلی در هرمزگان با توجه به وقوع بارش های رگباری/افزایش سرعت باد با احتمال گرد و خاک/از تردد در حریم رودخانه ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه با وقوع بارش های رگباری در ارتفاعات استان هرمزگان و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، از هم استانی های عزیز تقاضا می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین صعود به ارتفاعات در استان خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب، عنوان کرد: بنا به اعلام اداره کل هواشناسی از بعد از ظهر جمعه هشتم مرداد تا روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه سامانه فصلی همراه با رشد ابرهای همرفتی در استان هرمزگان فعال خواهد شد. 
 
وی اضافه کرد: تقویت سامانه فصلی در استان، رگبار پراکنده باران و رعد و برق، افزایش  سرعت باد با احتمال گرد و خاک را در پی دارد که می تواند موجب بالا آمدن آب رودخانه های فصلی، گرد و خاک و کاهش میدان دید شود.
 
حسن زاده با اشاره به مناطق تحت تاثیر این سامانه جوی در استان، گفت: ارتفاعات استان هرمزگان شامل شهرستان های بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و ارتفاعات مرکزی استان از مناطقی است که تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت.
 
وی تاکید کرد: به همین منظور از هم استانی های عزیز تقاضا می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین صعود به ارتفاعات در استان خودداری کنند.

شماره خبر : ٢٥٨٥١
انتهای پیام.


خروج