پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢
پیوندهای مهم
اوقات شرعی
Owghat
عضویت در خبرنامه
Newsletter Membership
نام :   
ایمیل :   

شهرستان قشم

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد . جزیره قشم دومین بندر آزاد تجاری ایران است كه 15 بندر صیادى و تجارى دارد. اين شهرستان با 1730 كيلومتر مربع مساحت و 117774 نفر جمعيت در فاصله 20 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 4 شهر به نام هاي (قشم-درگهان-سوزا- هرمز) و 3 بخش به نام هاي (مركزي –شهاب – هرمز) مي باشد.


جزیره قشم به دلیل موقعیت سوق الجیشی خود، درطول تاریخ از زمان ایلامی ها تاکنون تا همیشه موقعیتی ممتاز و استثنایی داشته و دستخوش تغییر و تحولات مختلفی بوده است. انگلیسی ها که آخرین اشغال گران قشم بودند ، دربندر باسعید و پایگاهی قوی برای تقویت نیروی دریایی خود درخلیج فارس و همچنین انبارهایی برای سوخت کشتی های خود در جنگ جهانی دوم ایجاد کرده بودند که پس ازجنگ جهانی دوم به فعالیت خود در این جزیره پایان دادند . پس ازپیروزی انقلاب اسلامی قشم اهمیت فراوانی یافت و در سال 1368  ه.ش به عنوان دومین منطقه آزاد تجاری شناخته شد.

جزیره هنگام، جزیره هرمز و جزیره لارک سه جزیره شهرستان قشم می باشند که عمده فعالیت صورت گرفته دراین جزایر صیادی است. به تازگی طبیعت بکر و ساحل زلال این جزایر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، که در این میان جزیره هنگام به خاطر نزدیکی به جزیره قشم و زیستگاه دلفینها، آهو ها (جبیرها) و تنها پارک کروکودیل ایران بیشتر از جذب گردشگر می نماید.

جزایر ناز از شگفتی های جزیره قشم است که جز و مد آب به جزیره متصل و منفصل می شود آرامش و زیبایی آن از یک سو و وجود صدفها و مرجان ها در طرح ها و رنگ های مختلف در اطراف آن از سوی دیگر بر زیبایی این سایت منحصر به فرد گردشگری در قشم افزوده است.


 

جاذبه ها: دره ستاره ها، دره تندیس ها، آکواریوم طبیعی و دلفین های جزیره هنگام، تنگه چاه، زيارتگاه شاه شهيد، درخت انجير معابد، چاه هاي طلای لافت، تپه هاي تاريخي كولاغان، كارگاه هاي لنچ سازي و كشتي سازي، مدرسه تاريخي كماليه، كيلومترها ساحل بكر و دست نخورده، مسجد شيخ برخ، زيارتگاه پيرتم سنتي و...

جزيره قشم از لحاظ طبيعت گردي جزء قطب هاي گردشگري كشور محسوب مي شود و هيچ تور گردشگري را نمي توانيد بيابيد كه در پكيج تورهاي طبيعيتشان براي خارجيان تور قشم را نداشته باشند، چون قشم از نظر اكوتوريسم يك قطب محسوب مي شود.

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

ارتباط با ما
نقشه سایت
اخبار RSS دریافت
پایگاه اطلاع‌رسانی استان هرمزگان
درباره ما