پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٣١١٦٦
تاریخ:پنج شنبه ١٤ مهر ١٤٠١


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی روستا و عشایر پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، همزمان با روز ملی روستا و عشایر، مهندس دوستی با صدور پیامی این روز را به جامعه غیور روستایی و عشایر استان تبریک گفت.
متن پیام استاندار هرمزگان به شرح زیر است:
امروز آبادانی؛ سلامت و امنیت کشور و ملت مدیون همت و تلاش خستگی ناپذیر روستاييان‌ غیرتمند و عشایر غیور است همچنان که خودکفایی زمان هشت ساله‌ی دفاع مقدس مرهون مرزبانی، پشتیبانی و بسیج نیرو و امکانات از روستاهای سراسر کشور بود.
تکلیف دولت مردمی براساس منویات مقام معظم رهبری تقویت این نقش و حضور پررنگ روستاها در توسعه ایران اسلامی است.
توجه به شناسایی و تبدیل ظرفیت های بالقوه به فرصت‌های پیشرفت توام با عدالت روستاها در عرصه‌های فرهنگی- هنری، کشاورزی، دامداری، معدنی و صنعتی ادامه حرکت آغازشده‌ی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که بصورت جهادی مدیریت خواهد شد تا اقدامات زیرساختی انجام گرفته روستاها قدرتمندتر از پیش سازد.
توسعه راه‌ها، بهره مندی از نعمت آب و برق و گاز در دورترین نقاط روستایی نمود عینی همین حرکت مستمر و پیشرو است که تلاش می‌شود این زیرساخت ها با تکیه بر دانش روزآمد فرزندان روستا و تجربه اصیل پدران و مادرانشان توسعه یافتگی همه جانبه بر اساس زیست بوم مناطق را پایه ریزی کند.
امروز روستاهای مستعد هرمزگان سربلند برای آغاز این تحول گام بلند برداشته اند با استقرار کشاورزی نوین، نوسازی باغات، تجربه کشت های جدید، توسعه دام و آبزی پروری و اصلاح نژاد دام‌ها و گونه های شیلاتی در کنار استقرار صنابع ترکیبی- تبدیلی متناسب تا علاوه بر جلوگیری از خروج هرگونه مواد خام از محل تولید، اصل مهاجرت معکوس جوانان جویای کار به روستا محقق شود.
اینجانب ضمن تبریک روز ملی روستا و عشایر و قدردانی صمیمانه از حضور دلاورانه و جهادی روستانشینان شریف و عشایر دلیر خطه خلیج فارس در تمام صحنه های مرزداری، فرهنگ سازی و توسعه به مدیران و مسئولان استان تاکید می کنم به توزیع متوازن امکانات و زیرساخت ها توجه جدی داشته و در اجرای طرح های رشد و برنامه های پیشران مجدانه تلاش کنند تا به یاری خدا شاهد رونق دانش بنیان تولید و اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان باشیم. ان شالله

                                                           مهدی دوستی
                                                         استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٣١١٦٦
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1402/01/09
بازدید امروز: 1530 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9812397 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 5