سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
محدودیت شدید تردد برای جلوگیری از مسافرت های غیرضروری و ممانعت از ورود گردشگر و خودروهای غیربومی به هرمزگان از این هفته تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده اعمال می‌شود/تمامی ورودی های استان هرمزگان شدیدا کنترل خواهد شد و فرمانداران باید نظارت لازم را در این خصوص انجام دهند/ورود خودرو به ساحل، نصب چادر در پارک ها و سواحل هرمزگان و رفت و آمد به روستاها جهت تفریح ممنوع است/مردم شریف هرمزگان برای جلوگیری از خیز جدید بیماری کرونا با جدیت بسیار بیشتر همکاری لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک داشته باشند/مادران باردار شاغل و کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای می توانند با اجازه مدیر دستگاه و اداره، به صورت دورکاری فعالیت خود را انجام دهند
اخبار > امکان اتصال ۱۰ هزار خانوار روستایی در هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٥٦٨

تاریخ:يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان خبر داد:
امکان اتصال ۱۰ هزار خانوار روستایی در هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: با ارتقاء ۴۹ سایت تلفن همراه در ۶۹ روستا با ۹۹۲۸ خانوار و جمعیت ۳۶ هزار و ۲۷۵ نفر، امکان اتصال آنها به شبکه ملی اطلاعات، فراهم شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی در نهمین جلسه توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی شهرستان بشاگرد که در راستای بررسی آخرین اقدامات انجام شده در راستای دستور استاندار هرمزگان و مصوبه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: در پروژه بشاگرد اقدامات خوبی در حال انجام است و با پیگیری های استاندار هرمزگان و تلاش شبانه روزی مدیران مربوطه استان بزودی پروژه بشاگرد افتتاح می شود.
 
وی  افزود: در خصوص احداث ۹ دکل ۶۰ متری در شهرستان بشاگرد توسط شرکت ایرانسل با دستور استاندار هرمزگان تاکنون جاده دسترسی به ۶ نقطه مورد نظر در شهرستان بشاگرد ایجاد شده است.
 
شیبانی ادامه داد: استانداری هرمزگان طبق زمانبندی اعلام شده نسبت به ایجاد و تسطیح جاده های دسترسی محل نصب ریپیتر ها اقدام نموده است.
 
وی با اشاره به اجرای پروژه ۳۲۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی توسط شرکت مخابرات شامل ۲۱۵ کیلومتر در شهرستان بشاگرد و ۱۰۵ کیلومتر در شهرستان حاجی آباد، گفت: هم اکنون در شهرستان بشاگرد توسط شرکت مخابرات حدود ۱۰۵ کیلومتر حفاری انجام شده است و ۲۴ کیلومتر فیبر گذاری شده است و در شهرستان حاجی آباد در سیاهو و سرگز احمدی توسط شرکت مخابرات ۹۵ کیلومتر حفاری انجام شده و ۷۲ کیلومتر فیبر گذاری شده است.
 
وی با اشاره به ایجاد و ارتقاء ۷۵ سایت  تلفن همراه اول توسط شرکت مخابرات در استان هرمزگان، بیان کرد: ارتقاء سایت های همراه اول در روستاهای تیدر ،  دورمیش  ، کوه حیدر   ، بلبل آباد ، آمیگی  و دهندر شه بابک از توابع شهرستان بشاگرد و روستاهای سرزه خاروک ،  سمسیلو ، زرتو ، گهره ،  ننگ  بنگلایان و حسین آباد از توابع شهرستان بندرعباس و  روستاهای پور، کلیتوییه ، کش رودخانه و طارم  از توابع  شهرستان حاجی آباد و روستاهای هوشدان ، بندبست  ، پیوشک  و هیمن  از توابع شهرستان جاسک و روستاهای بو جبرائیل ، انجیره ، چیروپیه و هیرو  از توابع شهرستان بندرلنگه های و روستاهای گچوییه ،  گاوبری ، فاریاب  رودبار از توابع شهرستان بستک و روستاهای  جم انبه ، مسافر آباد  و کردی شیرازی از توابع شهرستان رودان و روستاهای چاهو شرقی ، دفاری و گوری از توابع شهرستان قشم ، شهر جدید علوی و گیشو  از توابع شهرستان بندرخمیر و  مغدان از توابع شهرستان پارسیان و  روستای شامردی  از توابع شهرستان سیریک و روستاهای کناراسماعیل و تمبک از توابع شهرستان میناب جمعا 40 روستا توسط شرکت مخابرات استان صورت پذیرفته است.
 
شیبانی اضافه کرد: روستاهای نخل جمال از توابع شهرستان بندر لنگه ، سرارو  از توابع شهرستان سیریک و برکه لاری  از توابع شهرستان بستک نیز به پهنای باند سیار متصل است.
 
وی خاطرنشان کرد: با ارتقاء ۴۹ سایت مذکور بستر لازم جهت اتصال 69 روستا  با ۹۹۲۸  خانوار و جمعیت 36275 نفر به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد.
 
شیبانی تصریح کرد: احداث سه نگه دکل 72 متری در دهستان کوشا احمدی از توابع شهرستان حاجی آباد توسط شرکت همراه اول انجام می شود که با احداث این ریپیتر ها بستر لازم جهت ارتقاء سه سایت همراه اول و سه سایت ایرانسل تامین می شود.
 
وی با اشاره به ارتقاء 86 سایت شرکت ایرانسل عنوان کرد: ارتقاء سایت روستاهای شهر شیب از توابع شهرستان بشاگرد و سراح شهدادی از توابع شهرستان حاجی آباد ، آغوشک دل از توابع شهرستان جاسک و پا منبر از توابع شهرستان میناب جمعا 4 روستا توسط شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل صورت پذیرفته که با ارتقای سایت های مذکور بستر لازم جهت اتصال 11 روستا به 1109 خانوار و 5224 نفر جمعیت به شبکه ملی فراهم شد.
 
وی خاطرنشان کرد: جهت بهبود پوشش دهی برای 7 مورد از ریپیتر ها  تکنولوژی  2G  3G 4G  در نظر گرفته شده است که این 17 ریپیتر پوشش 13 روستا و جاده های دسترسی به آنها را تامین خواهد نمود و جاده دسترسی برای دو ریپیتر دیگر توسط فرمانداری بشاگرد در حال اجراست.

شماره خبر : ٢٣٥٦٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/07

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.