يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین اخبار
افزایش تعداد مبتلایان و فوت ناشی از بیماری کرونا طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت در هرمزگان/مردم شریف هرمزگان در تعطیلات عید فطر از هرگونه سفر، دورهمی، مهمانی، تجمع و دید و بازدید حضوری خودداری کنند و حتماً در خانه بمانند/با توجه به خطر جدی ویروس کرونا و برای کمک به کاهش ابتلا، تبریک عید فطر از طریق تلفن و فضای مجازی انجام شود و هیچ‌گونه دید و بازدید حضوری صورت نگیرد/هرگونه مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است و مبادی ورودی و خروجی هرمزگان به شدت کنترل خواهد شد/ممنوعیت تردد درون استانی از شهر به شهر و از شهر به روستا در هرمزگان در تعطیلات عید فطر/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز و شهرستان‌های حاجی‌آباد، جاسک، بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا هستند/تداوم اعمال محدودیت ها و دورکاری کارکنان متناسب با وضعیت رنگ بندی هر شهرستان/با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاغل گروه یک و دو در شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی اجازه فعالیت دارند/این مشاغل باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در صورت تخلف با این واحدها برخورد و پلمپ طولانی مدت خواهند شد/مردم حساسیت و دقت بسیار بالایی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری داشته باشند
وضعیت شیوع کرونا در شش شهرستان استان هرمزگان قرمز است/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، جاسک، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند/تعطیلی بازارها و مشاغل گروه دو، سه و چهار و دورکاری دو سوم کارکنان در این شهرستان‌ها/شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، رودان، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد هستند/تداوم اعمال محدودیت‌ها متناسب با وضعیت شیوع کرونا در هر شهرستان/ممنوعیت ورود و خروج خودروها در شهرستان‌های وضعیت قرمز و نارنجی
اخبار > بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان پروژه‌ای شاخص و بسیار مهم در هرمزگان تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٧٥
تاریخ:چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩

دکتر همتی در نشست بررسی وضعیت بیمارستان های در دست ساخت در استان:
بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان پروژه‌ای شاخص و بسیار مهم در هرمزگان تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری می‌شود

استاندار هرمزگان از به کارگیری تمامی امکانات و تامین منابع و اعتبارات برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تا پایان سال جاری به عنوان پروژه ای شاخص و بسیار مهم در هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های در دست ساخت در استان هرمزگان، عنوان کرد: از بین مجموعه پروژه های بزرگ و مهمی که در استان در حال اجراست، پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان مهمترین طرح‌ و مطالبه مردم استان، جهت تامین اعتبار و تکمیل تا پایان سال جاری، معرفی شده است.
 
وی ادامه داد: بر این اساس ریاست محترم جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تامین مالی مورد نیاز این طرح انجام شود که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.
 
استاندار هرمزگان افزود: به لطف خداوند متعال و با استفاده از روحیه ریسک پذیری و بسیج همه امکانات و منابع و نیروی انسانی و تشکیل کارگروه به منظور پیگیری این پروژه، امیدواریم ساخت این بیمارستان تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
 
همتی تصریح کرد: این پروژه یکی از بزرگ ترین گام ها در راستای رفع دغدغه مردم استان در حوزه سلامت و درمان خواهد بود و هر هفته جلسه ای برگزار خواهد شد و شخصا مسائل این پروژه را با حضور معاون عمرانی و دیگر مدیران مربوطه پیگیری خواهم کرد.
 
وی گفت: به موازات آماده کردن ساختمان و مجموعه، نیروی انسانی مورد نیاز این بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز آن از دستورکارهایی است که دانشگاه علوم پزشکی باید منظم برنامه ریزی کند که با تکمیل پروژه بتوانیم به صورت کامل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی را که یکی از کارهای بزرگ در استان هرمزگان است، افتتاح کنیم.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه بیمارستان دوم میناب، خاطرنشان کرد: این بیمارستان نیز با برنامه‌ریزی مناسب باید تا پایان خرداد ماه سال آینده آماده بهره برداری شود.
 
همتی اظهار داشت: در بیمارستان شریعتی بندرعباس نیز از اول مرداد تا نهایت ۲۰ مرداد ماه سال جاری  تست و آزمایش شروع به کار بیمارستان انجام و از آخر مرداد ماه پذیرش بیماران در این بیمارستان با نصب تجهیزات و استقرار نیروی انسانی انجام خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: دیگر پروژه نیز بیمارستان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس با ظرفیت ۱۰۰ تختخواب و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی است و پیگیری ها و مکاتباتی صورت گرفته و در تلاش هستیم که این پروژه نیز تا پایان فصل تابستان سال جاری آماده و به ظرفیت درمانی بندرعباس و استان اضافه شود.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: بیمارستان ستاره خلیج فارس نیز در بندرعباس در حال ساخت است که این پروژه با زمان بندی و برنامه ریزی انجام شده در سه ماهه اول سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
 
همتی تاکید کرد: مناقصه بیمارستان کودکان بندرعباس نیز باید هر چه سریع تر توسط دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود که کار این پروژه نیز سرعت گیرد.
 
وی افزود: از ابتدای دولت دوازدهم، گام بسیار بزرگی توسط دولت در راستای توسعه و افزایش امکانات بیمارستانی در هرمزگان برداشته است و در بسیاری بخش ها با تکمیل بیمارستان های موجود در شهرستان ها، ایجاد بخش های دیالیز، توسعه اورژانس ها، افزایش تخت در مجموعه بیمارستان های استان، پروژه های مهمی طی سه سال اخیر به بهره‌برداری رسیدند.
 
استاندار هرمزگان یادآور شد: کاری که در دولت دوازدهم برای استان هرمزگان در بخش درمان و بیمارستان انجام گرفته با آمار و ارقام، قابل مشاهده است و یک کار بی سابقه حتی از نظر سرعت و زمان بهره برداری از این پروژه هاست و این اتفاق مهم و بزرگی بود که با توجه ویژه دولت و تلاش و پیگیری که مدیریت استان داشته است در حال به ثمر نشستن است.

شماره خبر : ٢٢٠٧٥
انتهای پیام.


خروج




کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/02/19

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.