سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٤٧

تاریخ:1399/04/16پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی

استاندار هرمزگان در پیامی فرارسیدن 16 تیر روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی را گرامی داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
مالیات یکی از ابزارهای ثبات، پایداری، سلامت، شفافیت و عدالت اقتصادی است و از این رو، مالیات نقش محوری و حیاتی در تمامی اقتصادهای دنیا دارد.
 
نظام مالیاتی به عنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریت اقتصادی کشور، اصلی ترین کارکردها را در ایجاد توازن و تعادل در بخش های مختلف اقتصادی برعهده دارد.
 
در کشور ما نیز با توجه به تحولات بین‌ المللی و رویکرد قوانین بالادستی از جمله سند چشم‌انداز بیست‌ ساله کشور، قوانین برنامه های پنج ساله اقتصادی، بسته اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و همچنین اهداف اقتصادی دولت تدبیر و امید، جایگاه مالیات در نظام اقتصادی کشور بسیار پررنگ و مهم است.
 
توجه ویژه به ظرفیت ‌های داخلی کشور رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است و درآمدهای مالیاتی  نیز از ظرفیت‌های مهم کشور در این زمینه هستند و با پرداخت به‌ موقع مالیات می‌توان از این درآمدها در راستای رشد و توسعه کشور استفاده کرد.
 
بدیهی است؛ فشارها و تحریم‌های دشمنان و به تبع آن کاهش درآمدهای نفتی و همچنین شیوع ویروس کرونا در سال جاری، شرایط مهم و پرمسئولیتی را در پیش روی سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین اداره کل امور مالیاتی هرمزگان قرار داده که این امر، نشان از سالی پرمسئولیت و سنگین برای کارکنان شاغل در این حوزه خواهد بود.
 
اینجانب فرارسیدن 16 تیرماه، روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ ‌سازی مالیاتی را به پرسنل خدوم اداره‌ کل امور مالیاتی استان هرمزگان که ایفاگر نقش‌هایی ارزنده در استقلال و شکوفایی اقتصادی کشور و استان هرمزگان هستند و موجب برتر شدن استان در کسب درآمدهای مالیاتی کشور بوده‌ اند، تبریک عرض نموده و سلامتی و توفیق روز افزون همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از ایزد متعال خواستارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٢٠٤٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.