پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠
آخرین اخبار
اخبار > آمادگی کامل مجموعه مديريتي و اجرايي استان هرمزگان برای پشتیبانی از ابر پروژه نفتی مکران/ضرورت تربيت نیروی انسانی بومی برای نقش آفرینی در فعاليت های اقتصادی منطقه ساحلی مكران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩٩٥
تاریخ:دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان مطرح کرد:
آمادگی کامل مجموعه مديريتي و اجرايي استان هرمزگان برای پشتیبانی از ابر پروژه نفتی مکران/ضرورت تربيت نیروی انسانی بومی برای نقش آفرینی در فعاليت های اقتصادی منطقه ساحلی مكران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با تاكيد بر لزوم ارتقاي سطح معيشت مردم منطقه مكران، گفت: همزمان با وقوع تحولات اساسي و بي سابقه عمراني و اقتصادي ، تقويت زيرساخت ها و بهبود شاخص هاي رفاهي از جمله شاخص آموزش از ضرورت های توسعه متوازن و پايدار منطقه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در دیدار با مديران ارشد وزارت نفت، با ابراز خرسندي از اقدامات صورت گرفته در زمينه اجراي ابر پروژه خط لوله انتقال نفت خام از گوره به جاسک، ايجاد مخازن و پايانه صادرات نفت مكران، از زحمات مديران و همه  مجريان اين پروژه تشكر كرد. 
 
وی ضمن برشماري اهميت ابر پروژه خط لوله انتقال نفت خام از گوره به جاسک، ايجاد مخازن و پايانه صادرات نفت مكران، گفت: تاثيرات این طرح راهبردی ملي و بين المللي است و مجموعه مديريتي و اجرايي استان هرمزگان در آمادگی کامل براي پشتيباني از اين پروژه قرار دارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خواستار اقدام جدي و سريع در زمينه تربيت نيروي انساني بومي براي نقش آفريني در فعاليت هاي اقتصادي منطقه ساحلي مكران شد.
 
وی همچنين پيشنهادهای استانداري هرمزگان در زمينه تعريف و اجراي پروژه هاي عمراني در سواحل مكران و به ويژه شهرستان جاسک را در این جلسه ارائه و تاکید کرد: پروژه آبرساني از سد جگين به پروژه مخازن نفتي به عنوان پروژه اي كه هم از منظر تامين آب صنايع نفتي و  همسو با ضوابط پدافند غيرعامل واجد ارزش بوده و هم داراي منافع فراواني براي مردم روستاهاي غرب جاسک است.
 
در ادامه جلسه معاون وزير نفت ضمن ابراز رضايت از همكاري دستگاه هاي اجرايي و مردم استان هرمزگان در زمينه اجراي پروژه هاي مربوط به وزارت نفت، توجه به جوامع محلي و حمايت از مردمي كه در مجاورت طرح هاي اين وزارتخانه قرار دارند را از جمله رويكردهاي جديد اين وزارتخانه دانسته و همراهي مردم بومي با مجريان پروژه ها و كاهش هزينه هاي اجتماعي و اقتصادي را از دستاوردهاي اين سياست عنوان کرد. 
 
مشاور اجتماعي وزير نفت نيز با منطقي برشمردن مطالبات استانداري هرمزگان در اين خصوص، ابراز اميدواري کرد، منابع و مجوزهاي لازم براي اجراي اين پروژه ها تأمين شود.

شماره خبر : ٢١٩٩٥
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/04/03

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.