جمعه ١٣ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا در هرمزگان آغاز شد/مشمولان به سامانه کارا مراجعه کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩١٨

تاریخ:1399/03/25


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا در هرمزگان آغاز شد/مشمولان به سامانه کارا مراجعه کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاه های آسیب دیده از ویروس کرونا در هرمزگان آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه ویژه اشتغال استان هرمزگان با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات حمایتی، عنوان کرد: پرداخت وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در هرمزگان آغاز شد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: بیش از ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی در استان هرمزگان با ظرفیتی نزدیک به ۳۳ هزار نفر نیروی کار شامل پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا شده اند.
 
وی تصریح کرد: صاحبان بنگاه های اقتصادی که پیامک از وزارت رفاه دریافت کرده اند جهت تکمیل اطلاعات به سامانه کارا مراجعه نمایند.
 
حیدری با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در این رابطه اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به همراه دستگاه‌های اجرایی ذیربط با بهره گیری از ظرفیت رسانه ای استان، اطلاع رسانی مناسب برای آگاهی صاحبان بنگاه های اقتصادی آسیب دیده شیوع ویروس کرونا برای دریافت تسهیلات را در دستور کار قرار دهند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: فرمانداران در شهرستان های تابعه استان اطلاع رسانی مناسب را جهت برخورداری صاحبان بنگاه های اقتصادی از تسهیلات حمایتی کرونا بعمل آورند.
 
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی درخواست های صاحبان بنگاه های اقتصادی برای دریافت تسهیلات حمایتی مشاغل آسیب دیده از کرونا را در اسرع وقت بررسی و پرونده ها را به بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات ارجاع دهند.
 
حیدری گفت: تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا با سود ۱۲ درصد به بنگاه های اقتصادی که نیروی کار خود را حفظ کرده اند اعطاء می شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: بازپرداخت این تسهیلات از مهر ماه با سه ماه تنفس آغاز می‌شود.
 
حیدری با تاکید بر تسریع در روند پرداخت تسهیلات بیمه بیکاری، عنوان کرد: پرداخت بیمه بیکاری به مشمولان در هرمزگان مورد پیگیری قرار گیرد تا افراد از تسهیلات این بخش نیز بهره مند گردند.
 
وی افزود: حفظ ظرفیت های اشتغال استان در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر تدوین برنامه های عملیاتی دستگاه‌های اجرایی در حوزه اشتغال، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی برنامه های عملیاتی خود را در حوزه اشتغال ارائه کنند و این برنامه ها پس از ارائه، جهت به ثمر نشستن توسط دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان به صورت مرتب رصد و ارزیابی می گردد.
 
وی خاطرنشان کرد: نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید بیانگر اهمیت این بخش و پویا بودن آن برای حفظ ظرفیت های اشتغال و تولید است تا جامعه دچار کمتر آسیب گردد.

شماره خبر : ٢١٩١٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/12

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.