جمعه ١٣ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > استعداد و ظرفیت تولید ۶۰ رقم خرما در هرمزگان وجود دارد/برندسازی و معرفی انواع ارقام خرما‌ در هرمزگان در دستور کار باشد/لزوم انجام تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی در حوزه خرما


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٨٤

تاریخ:1399/03/13


دکتر همتی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان:
استعداد و ظرفیت تولید ۶۰ رقم خرما در هرمزگان وجود دارد/برندسازی و معرفی انواع ارقام خرما‌ در هرمزگان در دستور کار باشد/لزوم انجام تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی در حوزه خرما

استاندار هرمزگان گفت: در هرمزگان استعداد و ظرفیت تولید ۶۰ رقم خرما وجود دارد که این استان از نظر تنوع تولید انواع خرما از شرایط منحصربفردی در کشور برخوردار است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تولید محصول خرما در هرمزگان، عنوان کرد: در هرمزگان استعداد و ظرفیت تولید ۶۰ رقم خرما وجود دارد که این استان از نظر تنوع تولید انواع خرما از شرایط منحصربفردی در کشور برخوردار است.
 
وی ادامه داد: باید برندسازی و معرفی هر چه بیشتر انواع ارقام خرما‌ در هرمزگان در دستور کار باشد و همچنین بسته بندی، فرآوری و ایجاد صنایع تبدیلی خرما در این استان توسعه یابد.
 
استاندار هرمزگان بر لزوم انجام تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی در حوزه خرما در هرمزگان تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی با توجه به استعداد بزرگ تولید خرما در استان را انجام دهند تا بتوانیم اقدامات بهتری در این زمینه داشته باشیم.
 
همتی تصریح کرد: توسعه تولید، فرآوری، بسته بندی و بازاریابی فروش خرما می‌تواند اشتغال بسیاری از جمله در روستاهای هرمزگان ایجاد و افزایش رفاه برای مردم روستاهای استان را به همراه داشته باشد.
 
وی گفت: باید آموزش های لازم را در این حوزه ارائه دهیم و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، ساماندهی مناسبی در حوزه خرما در استان داشته باشیم.

شماره خبر : ٢١٧٨٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/12

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.