جمعه ١٣ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > راه اندازی سامانه هوشمند بازرسی بازار موجب شفاف سازی بیشتر و افزایش سرعت و دقت عمل در نظارت بر بازار می‌شود/برنامه‌ریزی لازم برای تامین و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و تنظیم بازار طی سال جاری در هرمزگان انجام شده است/لزوم افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های تخلف در بازار و برخورد با متخلفین


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٤٧

تاریخ:1399/03/10


استاندار هرمزگان در کارگروه تنظیم بازار استان:
راه اندازی سامانه هوشمند بازرسی بازار موجب شفاف سازی بیشتر و افزایش سرعت و دقت عمل در نظارت بر بازار می‌شود/برنامه‌ریزی لازم برای تامین و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و تنظیم بازار طی سال جاری در هرمزگان انجام شده است/لزوم افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های تخلف در بازار و برخورد با متخلفین

استاندار هرمزگان گفت: راه اندازی سامانه هوشمند بازرسی بازار از جمله اقدامات موثر است که موجب شفاف سازی بیشتر و افزایش سرعت و دقت عمل در نظارت بر بازار و همچنین ثبت دقیق اطلاعات و کمک به سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به پرونده ها می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای بازرسی، نظارت و تنظیم بازار در هرمزگان انجام شده است، عنوان کرد: مجموعه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری تعزیرات حکومتی، دستگاه قضایی و همچنین اصناف و بازاریان تمام تلاش و کوشش خود را برای تنظیم و کنترل بازار انجام داده‌اند.
 
وی ادامه داد: راه اندازی سامانه هوشمند بازرسی بازار نیز از جمله اقدامات موثر در این حوزه می‌باشد که موجب شفاف سازی بیشتر و افزایش سرعت و دقت عمل در نظارت بر بازار و همچنین ثبت دقیق اطلاعات و کمک به سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به پرونده ها می‌شود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه‌های سال جاری حوزه تنظیم بازار در هرمزگان، افزود: تمامی نیازهای استان به ویژه در حوزه کالاهای اساسی، تامین، ذخیره‌سازی و عرضه کالا به بازار و پیش بینی افزایش کالاهای مورد نیاز هم در حوزه کالاهای تولید داخل و هم در حوزه واردات در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.
 
همتی افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های تخلف در بازار و برخورد با متخلفین را در بازدارندگی از تخلف در بازار بسیار موثر دانست و تصریح کرد: سرعت رسیدگی به پرونده ها و صدور حکم تاثیرات بسیار خوبی در حوزه جلوگیری از تخلفات بیشتر در بازار خواهد داشت.
 
وی با اشاره به بررسی مشکلات کارخانه تولید روغن در استان، اظهار داشت: با تصمیمات اتخاذ شده برای تامین مواد اولیه مورد نیاز، این کارخانه می تواند بدون دغدغه به تولید روغن در استان بپردازد.
 
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به بررسی مشکلات برخی واحدهای کشتارگاه مرغ در استان، خاطرنشان کرد: در این حوزه نیز با تشکیل کمیته‌ای باید سریع اقدام شود و از خروج مرغ زنده از استان جلوگیری شده و تنها مرغ مازاد نیاز استان اجازه خروج داشته باشد.
 
همتی بیان داشت: خرید و ذخیره سازی گندم و همچنین ذخیره سازی نهاده های دامی و مواد پروتئینی همچون گوشت و مرغ در استان وضعیت مناسبی دارد.
 
وی نقش مردم در نظارت بر بازار را بسیار مهم دانست و گفت: مردم از طریق سامانه‌های تلفنی تخلفات در بازار را اعلام کنند تا ثبت و پیگیری شود.

شماره خبر : ٢١٧٤٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/12

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.