جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ارائه آموزش‌های مهارتی و فرهنگی به زندانیان در دستور کار اداره کل زندان های هرمزگان باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٣٤٠

تاریخ:1399/01/13


استاندار هرمزگان در بازدید از زندان بندرعباس تاکید کرد:
ارائه آموزش‌های مهارتی و فرهنگی به زندانیان در دستور کار اداره کل زندان های هرمزگان باشد

استاندار هرمزگان بر لزوم مهارت آموزی زندانیان تاکید کرد و گفت: ارائه آموزش های اصلاح و تربیت، فرهنگی و مهارتی به زندانیان، در دستور کار اداره کل زندان های هرمزگان باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان و جمعی از اعضای شورای تامین استان از زندان بندرعباس بازدید و آخرین وضعیت زندانیان را مورد بررسی قرار دادند.
 
دکتر فریدون همتی در این بازدید با قدردانی از خدمات و تلاش‌های کارکنان زندان ها و اقدامات انجام شده، بر لزوم مهارت آموزی زندانیان تاکید کرد و بیان داشت: باید شرایطی فراهم شود تا با انجام آموزش های لازم، زندانیان پس از آزادی بتوانند شغل و حرفه ای که بتواند معاش خود و خانواده آنها را تامین کند، داشته باشند.
 
وی افزود: آموزش های اصلاح و تربیت و آموزش‌های فرهنگی باید در راس امور خدمات به زندانیان قرار گیرد تا امنیت اجتماعی زندگی آنها پس از آزادی تامین گردد.
 
رئیس شورای تامین استان هرمزگان ادامه داد: برای ارتقاء امنیت زندان ها باید به سمت بهره گیری بیشتر از سامانه های هوشمند و تجهیزات نوین الکترونیکی حرکت کرد.
 
همتی تصریح کرد: باید از دیدگاه سنتی زندانبانی فاصله گرفت و از تجهیزات مدرن زندانبانی استفاده کرد.
 
استاندار هرمزگان به نقش زندان ها در ارتقاء امنیت جامعه اشاره کرد و گفت: باید با اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع جرم و کاهش تعداد ورودی به زندان ها شد.
 
وی به لزوم انتقال زندان بندرعباس به خارج از محدوده شهری هم اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا این طرح اجرایی و بر اساس قانون اقدامات لازم برای انتقال زندان بندرعباس به خارج از شهر انجام شود.
 
مدیرکل زندان های هرمزگان نیز در این بازدید، از استاندار هرمزگان و اعضای شورای تامین استان قدردانی کرد و به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان های استان پرداخت و گفت: با همکاری محاکم قضایی استان از اسفند پارسال تاکنون بیش از ۶۰ درصد زندانیان به مرخصی اعزام شده اند.
 
مصطفی کیشانی افزود: اقدمات خوبی برای بازاجتماعی کردن زندانیان و سازگار کردن آنان با هنجارهای جامعه در زندان ها انجام می شود اما برای تقویت این فعالیت ها نیاز به حمایت های برون سازمانی و اعتبارات ویژه است.

شماره خبر : ٢١٣٤٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.