جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٣٢٦

تاریخ:1399/01/12پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
یوم الله دوازدهم فروردین نماد حقیقی مردم سالاری دینی و تثبیت اراده و خواست مردم ایران در برپایی حکومت مبتنی بر دین مبین اسلام است.
 
برپایی نظام جمهوری اسلامی از خواسته‌های اصلی مردم ایران در انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) محسوب می شد که این امر در شعارهای مردم در دوران انقلاب اسلامی تبلور یافته بود.
 
در این راستا با برگزاری همه پرسی انتخاب نظام حکومتی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اتکا به رای حداکثری ملت ایران در این سرزمین استقرار یافت.
 
یوم الله دوازدهم فروردین روزی ماندگار، حماسی و پر افتخار در تاریخ ایران اسلامی است و در این روز مردم با رای حداکثری خود، جمهوری اسلامی را به عنوان شیوه و نظام حکومتی در ایران برگزیدند.
 
انقلاب اسلامی با نثار خون های بسیاری به ثمر نشست و برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران نیز رشادت ها، فداکاری ها و جانفشانی های بسیاری صورت گرفته است.
 
در طول ۴۱ سال گذشته استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موجب شده تا کشور ما به پیشرفت های چشمگیری دست یابد و آثار برکات و دستاوردهای جمهوری اسلامی در سراسر ایران قابل ملاحظه است.
 
امروز ما وظیفه داریم با تمام توان در راه تحقق اهداف این نظام مقدس که حاصل خون شهداست، تلاش نماییم.
 
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران به ملت شریف ایران اسلامی به ویژه مردم مومن، ولایتمدار و انقلابی استان هرمزگان، امیدوارم همگان در راه تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گام های موثری برداریم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٣٢٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.