جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا با همکاری خوب مردم هرمزگان در حال اجراست/چاره اندیشی برای بازگشت شهروندان غیر بومی به هرمزگان از دغدغه‌های مهم مردم است که تدابیر مناسب در این زمینه اندیشیده می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٣٢٥

تاریخ:1399/01/11


استاندار هرمزگان در جلسه ویدئو کنفرانس با وزیر کشور:
طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا با همکاری خوب مردم هرمزگان در حال اجراست/چاره اندیشی برای بازگشت شهروندان غیر بومی به هرمزگان از دغدغه‌های مهم مردم است که تدابیر مناسب در این زمینه اندیشیده می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا با همکاری خوب مردم هرمزگان در حال اجراست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه ویدئو کنفرانس با وزیر کشور با اشاره به روند مناسب اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان، عنوان کرد: در ۹۴ نقطه ورودی و خروجی شهرهای استان هرمزگان تیم‌های کنترل و مراقبت مستقر و در حال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا هستند.
 
وی ادامه داد: با همکاری بسیار خوب و گسترده مردم هرمزگان، حتی در بسیاری از روستاهای این استان نیز کنترل و مراقبت و اعمال محدودیت در تردد در راستای این طرح در حال اجراست.
 
استاندار هرمزگان به یکی از درخواست‌ها و دغدغه‌های مهم مردم این استان پس از پایان تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: تعداد قابل توجهی از شهروندان هرمزگان، افراد غیر بومی می‌باشند که در این استان زندگی و در ادارات، دستگاه ها، سازمان ها، نیروهای نظامی، صنایع و بنگاه های اقتصادی مختلف مشغول به کار هستند و در حال حاضر دغدغه بازگشت بخشی از این افراد که در تعطیلات نوروز به شهرهای خود مسافرت داشته اند، وجود دارد.
 
همتی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا برای رفع این دغدغه با حضور دستگاه های مربوطه که این نیروها در آن مشغول به فعالیت هستند، تدابیر مناسب اندیشیده شود و از ستاد ملی مقابله با کرونا نیز می‌خواهیم در این زمینه کمک لازم را داشته باشد.
 
وی گفت: با همکاری مناسب مردم هرمزگان و توجه بسیار خوب به رعایت توصیه ها از جمله خودداری از تردد و ماندن در خانه، روند بیماری کرونا در این استان، مدیریت شده است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: امکانات بهداشتی و درمانی مناسبی در این استان تامین و همچنین محل هایی برای تکمیل دوره درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده شده تا بیماران بهبودی کامل پیدا کنند.
 
همتی بیان داشت: با توجه به در پیش بودن روز سیزدهم فروردین نیز تمهیدات مناسبی برای کنترل‌های بیشتر جهت جلوگیری از ترددهای غیرضروری درون شهرها و درون استان اتخاذ شده و از مردم هم می خواهیم در این روز نیز در خانه بمانند و به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، کمک کنند.

شماره خبر : ٢١٣٢٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.