يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در هرمزگان فراهم است/ملاک هیأت های اجرایی در بررسی صلاحیت های داوطلبان مُر قانون است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٣٠٥

تاریخ:1398/09/25


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در هرمزگان فراهم است/ملاک هیأت های اجرایی در بررسی صلاحیت های داوطلبان مُر قانون است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: زیرساخت از الزامات یک انتخابات خوب و باشکوه است که تاکنون موارد مورد نیاز شهرستان های استان در خصوص بحث انتخابات فراهم شده است.

 

 

 

 


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه ستاد انتخابات استان هرمزگان، افزود: مخابرات استان در زمینه فراهم سازی زیر ساخت های مورد نیاز انتخابات اقدامات خوبی انجام داده که تا زمان برگزاری انتخابات، استان از شرایط مطلوبی در این زمینه برخوردار باشد. 
 
وی اضافه کرد: تلاش مجریان انتخابات حول سه محور اجرای مُر قانون، امانت‌داری آرای مردم و ایجاد زمینهٔ یک مشارکت پرشور و قوی است، چرا که برگزاری انتخابات یکی از رکان مهم نظام مردم‌ سالار است.
 
 ناجی با اشاره به نزدیک شدن به زمان اعلام صلاحیت های داوطلبان، افزود: یک روز پس از ابلاغ تائید یا رد صلاحیت، فرماندارن موظف هستند تا داوطلبان رد صلاحیت شده را در جریان امر قرار دهند و این افراد به مدت چهار روز فرصت دارند شکایت خود را به هیئت نظارت برای بررسی ابلاغ کنند.
 
وی اضافه کرد: هیأت های اجرایی دقت لازم در زمینه حفاظت و حراست آبرو و حیثیت تمامی افرادی که داوطلب نمایندگی این دوره از مجلس شدند را داشته باشند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید کرد: روند بررسی صلاحیت ها به گونه ای باید باشد که مُر قانون رعایت شود و به هیچ وجه حق تفسیر قانون و یا جلوتر از آن حرکت کردن را نداریم.
 
ناجی خاطرنشان کرد: باید دقیقا بر اساس نظریاتی که مراجع چهارگانه، مستدل و مستند ارائه کرده اند، عمل کنیم.
 
وی تصریح کرد: باید در بحث تایید صلاحیت ها از قانون پیروی کرد و از رفتار های سلیقه ای در این حوزه پرهیز شود.

شماره خبر : ٢٠٣٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.