دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > مشارکت اجتماعی مردم نقش موثری در تسریع ساماندهی محله چاهستانی ها دارد/بهسازی محلات دارای بافت فرسوده موجب افزایش رفاه و آسایش مردم خواهد شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٣٢

تاریخ:1398/09/18


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
مشارکت اجتماعی مردم نقش موثری در تسریع ساماندهی محله چاهستانی ها دارد/بهسازی محلات دارای بافت فرسوده موجب افزایش رفاه و آسایش مردم خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی مردم نقش موثری در تسریع ساماندهی محله چاهستانی ها دارد، گفت: مشارکت اجتماعی مردم به بهبود روند توسعه کار ساماندهی محله چاهستانی ها کمک خواهد کرد و باید زمینه این مشارکت فراهم شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه بررسی ساماندهی محله چاهستانی های بندرعباس، افزود: بهسازی و نوسازی محلات دارای بافت فرسوده موجب افزایش رفاه و آسایش مردم ساکن در این محلات خواهد شد و نیاز است به شکلی کار کنیم که این طرح پیشرفت مطلوبی داشته باشد.

وی تاکید کرد: برنامه بازآفرینی بافت‌های فرسوده با نگاه محله محوری در حوزه تامین خدمات روبنایی و زیربنایی، نوسازی مسکن و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در حال حاضر تمرکز اصلی بر روی نوسازی بافت های فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس با توجه به وسعت این منطقه قرار دارد و در نظر داریم تا در این زمینه کاری نمونه را در سطح کشور انجام دهیم.

مدرس اضافه کرد: خوشبختانه اختیارات مناسبی از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران به استان هرمزگان تفکیک شده تا بتوانیم طرح بازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده در محله چاهستانی ها را به شکل مناسبی اجرا و آن را به الگویی برای سایر محلات تبدیل نماییم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تفویض اختیارات، هیئت اجرایی بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده در هرمزگان تشکیل شد که به صورت جدی نوسازی بافت‌های فرسوده را در استان و به ویژه در شهر بندرعباس پیگیری خواهد کرد.

شماره خبر : ٢٠٢٣٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/13

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.