شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > برنامه جامع توسعه مبادلات تجاری و روابط اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تدوین شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٢٤

تاریخ:1398/09/17


استاندار هرمزگان در دیدار با والی مسندم عمان تاکید کرد:
برنامه جامع توسعه مبادلات تجاری و روابط اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تدوین شود

استاندار هرمزگان بر لزوم تدوین برنامه جامع جهت توسعه روابط و مبادلات تجاری، گردشگری و اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با والی مسندم عمان بر لزوم تدوین برنامه جامع جهت توسعه روابط و مبادلات تجاری، گردشگری و اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به همسایگی این دو استان علاقه مندیم رابطه تجاری و اقتصادی بیشتری بین استان های هرمزگان و مسندم وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان انجام سرمایه گذاری های مشترک با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تجارت و صادرات کالا را دیگر فرصت جهت توسعه روابط دو استان دانست.

همتی همچنین خواستار توسعه خط کشتیرانی و حمل و نقل دریایی و تقویت ارتباطات گردشگری بین دو استان شد.

وی گفت: راه اندازی بازارچه های دائمی در شهر خصب استان مسندم و تبادل کالا بین بازارچه های محلی خصب و ملوانی استان هرمزگان می تواند گام مهمی برای همکاری بین دو استان باشد.

سعید الحارسی والی مسندم نیز در این دیدار ضمن تشکر از پیشنهادات استاندار هرمزگان از دکتر همتی برای سفر به استان مسندم و شهر خصب دعوت نمود تا مباحث مورد توافق و راهکارهای توسعه همکاری میان دو استان هرمزگان و مسندم عمان مورد پیگیری قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٠٢٢٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.