شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > توسعه صنعت پرورش میگو در هرمزگان با استفاده از فناوری های نوین و به کارگیری متخصصان دانشگاهی پیگیری شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٢٣

تاریخ:1398/09/17


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
توسعه صنعت پرورش میگو در هرمزگان با استفاده از فناوری های نوین و به کارگیری متخصصان دانشگاهی پیگیری شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با به کارگیری فناوری های نوین و متخصصان دانشگاهی توسعه صنعت میگو در هرمزگان پیگیری شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه بررسی راه های توسعه صنعت پرورش میگو در استان هرمزگان با اشاره به اهمیت این صنعت، تصریح کرد: صنعت پرورش میگو با توجه به بازارهای صادراتی، فرصت های اشتغالزایی و ارزش غذایی که دارد جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور و هرمزگان دارد و ضروری است توسعه علمی این صنعت با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: توسعه صنعت پرورش میگو در استان هرمزگان نیازمند تدوین برنامه های عملیاتی از سوی دستگاه‌های اجرایی متولی با بکارگیری جدیدترین فناوری های روز در این زمینه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و متخصصین حوزه پرورش میگو برای رشد و توسعه آن در هرمزگان بهره گیری شود و اعطاء مشوق های لازم به متخصصان این حوزه از طریق دستگاه‌های اجرایی ذیربط پیگیری گردد.

حیدری گفت: بکارگیری روش های نوین تولید و پرورش میگو  زمینه ساز افزایش تولید ، بهبود اشتغال و کاهش هزینه تولید می گردد.

وی افزود: صنعت میگو در هرمزگان و توسعه آن نیازمند برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت متناسب ظرفیت های مناطق مختلف استان است.

شماره خبر : ٢٠٢٢٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.