شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > حضور استاندار هرمزگان در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان/سرمایه‌گذاری ها و مبادلات تجاری میان استان های هرمزگان و مسندم عمان توسعه می یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٠٤

تاریخ:1398/09/16حضور استاندار هرمزگان در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان/سرمایه‌گذاری ها و مبادلات تجاری میان استان های هرمزگان و مسندم عمان توسعه می یابد

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان که در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، حضور یافت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این اجلاس که وزاری صنعت، معدن و تجارت دو کشور ایران و عمان نیز حضور داشتند، توسعه همکاری ها میان دو استان هرمزگان و استان مسندم کشور عمان و بندر خصب را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برقراری خط کشتیرانی تجاری و گردشگری میان هرمزگان و بندر خصب نقش بسزایی در توسعه روابط و افزایش تجارت میان این دو استان دارد.

استاندار هرمزگان افزود: راه اندازی بازارچه محلی در بندر خصب و تبادل کالا بین این بازارچه و بازارچه های ملوانی استان هرمزگان در گسترش هر چه بیشتر مبادلات تجاری دو کشور ایران و عمان از طریق استان های هرمزگان و مسندم، بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: مشارکت سرمایه گذاران کشور عمان به ویژه در زمینه کشاورزی از جمله در اراضی همجوار سد جگین در استان هرمزگان با توجه به موقعیت مناسب آن و امکان صادرات محصولات کشاورزی این استان به کشور عمان از دیگر زمینه‌های همکاری‌ تجاری و سرمایه‌گذاری بین دو استان هرمزگان و مسندم می باشد.

استاندار هرمزگان همچنین در حاشیه این اجلاس با آقای سعید الحارثی والی خصب کشور عمان دیدار و گفتگو نمود.

شماره خبر : ٢٠٢٠٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.