شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز دانشجو


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠١٩٩

تاریخ:1398/09/16پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را گرامی داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در پیام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر یادآور فداکاری و از جان گذشتگی دانشجویان عزیز در راه مقابله با استکبار و دفاع از استقلال این سرزمین است که به این مناسبت این روز به عنوان روز دانشجو نام گرفت.

دانشجویان به عنوان قشر آگاه و بیدار جامعه همواره منادی آزادی و استقلال کشورمان بوده‌ و در پیروزی انقلاب اسلامی نیز از ارکان تاثیر گذار بودند.

با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دور تازه‌ای از فعالیت‌های دانشجویان شکل گرفت و در این دوران شاهد پیشگامی و نقش‌آفرینی بسیار گسترده قشر دانشجو در راه آبادانی، توسعه و پیشرفت این سرزمین بوده‌ایم.

ایران اسلامی رشد قابل توجه کمی و کیفی در عرصه علمی و دانشگاهی را پس از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه نموده است و امروز کشورمان از کشور‌های برتر دنیا در زمینه تولید علم محسوب می‌شود که بخش عمده‌ای از این موفقیت‌ها مرهون تلاش علمی دانشجویان نخبه و توانمند ایران است.

دوران دانشجویی، دوره‌ای بسیار مهم در زندگی افراد است که فرد دانشجو را جهت فعالیت موثر و قبول مسئولیت‌های مهم در جامعه آماده می‌نماید و بنابراین باید نسبت به دغدغه‌های دانشجویان توجه بسیاری داشته باشیم و تحقق مطالبات آنان را در اولویت قرار دهیم.

بدون شک هرچه قدر بتوانیم شرایط مناسبی را جهت تحصیل و فعالیت دانشجویان فراهم کنیم، به ساختن آینده‌ای درخشان برای جامعه خود کمک کرده‌ایم و این امر بیانگر جایگاه بسیار با اهمیت قشر دانشجو در جهت رشد و تعالی جامعه است.

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، امیدوارم دانشجویان عزیز کشورمان به ویژه دانشجویان کوشا و توانمند استان هرمزگان در عرصه‌های مختلف به خصوص در فعالیت های علمی، موفق و موید باشند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٠١٩٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.