پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ترویج فرهنگ پرداخت زکات نیازمند اقدامات ارشادی و اقناعی است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩١٩

تاریخ:1398/08/14


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
ترویج فرهنگ پرداخت زکات نیازمند اقدامات ارشادی و اقناعی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ترویج فرهنگ پرداخت زکات نیازمند اقدامات ارشادی و اقناعی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه‌ شورای زکات استان هرمزگان، با بیان اینکه دولت با همراهی مردم می تواند در رفع چهره فقر از جامعه گام های موثری بردارد، عنوان کرد: بخش  قابل توجهی از بودجه‌ دستگاه‌های حمایتی که به نیازمندان اعطا می‌شود از سوی دولت تامین می شود اما این کمک‌ها کافی نیست و مردم هم باید در این مسیر همراه دولت باشند.

وی افزود: اگر مردم همراه دولت و همگام با دولتمردان قدم بردارند جامعه پیشرفت خواهد داشت.

وی بیان کرد: هدف دین اسلام ایجاد کرامت انسانی است و هر آنچه از ارزش انسان و انسانیت بکاهد در اسلام ناپسند است.

ناجی با بیان اینکه پرداخت زکات گامی در جهت کاهش فقر در جامعه است، اضافه کرد: فقر به عنوان مانع جدی در مسیر  کرامت و منزلت انسانی همواره مورد نکوهش قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: روش های بسیاری برای جلوگیری از گسترش فقر در جامعه هدفگذاری شده است که تحقق تمامی آنها نیاز به مشارکت مردم و ترویج فرهنگ وقف و زکات در جامعه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه‌ اجرا با توصیه‌های جدی به مسئولان اجرایی همگام با فعالیت علما در خصوص گسترش فرهنگ زکات می توان گام های موثری در همراه سازی مردم در این مسیر انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: مشارکت مردم در امر وقف و به ویژه زکات می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را رفع و فقر را در جامعه کاهش و حتی ریشه کن کند.

شماره خبر : ١٩٩١٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.