پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > موانع پیش روی ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان رفع می شود/هدف گذاری تولید گسترده محصولات پتروشیمی و فولادی در منطقه ویژه پارسیان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩١٧

تاریخ:1398/08/14


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
موانع پیش روی ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان رفع می شود/هدف گذاری تولید گسترده محصولات پتروشیمی و فولادی در منطقه ویژه پارسیان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: موانع پیش روی تسریع در ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان به ویژه احداث بندرگاه این منطقه مهم اقتصادی استان، با همکاری دستگاه های اجرایی و نظارتی رفع می گردد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با محوریت بررسی  موانع و مشکلات پیش روی تسریع در رونق منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان با حضور دادستان مرکز استان، مدیر کل بازرسی استان و مدیرکل دیوان محاسبات با تبریک  انتصاب مدیرعامل، رئیس هیات مدیره و اعضای جدید هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان، عنوان کرد: با توجه به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان در توسعه استان به ویژه غرب آن، مدیر عامل و هیات مدیره جدید با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی زمینه شکوفایی هرچه بیشتر این منطقه مهم اقتصادی استان را دنبال و پیگیری نمایند.

وی افزود: هدفگذاری ۱۵ میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن تولید فولاد و صنایع معدنی در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان  اهمیت این منطقه را در سطح کشور دو چندان کرده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تسریع در ساخت بندر منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان، تصریح کرد: سرعت بخشیدن به روند تکمیل زیرساخت ها به ویژه بندرگاه منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان از نیاز های اساسی  این منطقه مهم  اقتصادی استان  برای سرعت بخشیدن به جذب و اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری است.

حیدری با اشاره به اقدامات استانداری هرمزگان برای رونق بخشیدن به منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان با مسائل و مشکلات بسیاری در حوزه های دریافت مجوز های زیست محیطی ، مجوز مرز رسمی و توسعه زیرساحت ها نظیرآب و برق روبرو بود که با حمایت استانداری هرمزگان و همراهی دستگاه های اجرایی استانی و ملی  این مشکلات برطرف گردید.

حیدری اظهار داشت: اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان  زمینه ساز ایجاد تحولات بسیار خوبی در غرب استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: از همه ظرفیت های استان به ویژه ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید  برای رفع موانع پیش روی توسعه منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر پارسیان همچون گذشته بکار گرفته خواهد شد.

شماره خبر : ١٩٩١٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.