پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دستگاه ها در موضوع توسعه سواحل مكران فعالانه اقدام كنند/لزوم اعطاى مشوق هاى سرمايه گذارى در منطقه مكران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٨٩٢

تاریخ:1398/08/13


استاندار هرمزگان در شوراى راهبرى توسعه سواحل مكران:
دستگاه ها در موضوع توسعه سواحل مكران فعالانه اقدام كنند/لزوم اعطاى مشوق هاى سرمايه گذارى در منطقه مكران

استاندار هرمزگان خواستار اقدام فعالانه دستگاه ها در خصوص توسعه سواحل مکران شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، جلسه شوراى راهبرى توسعه سواحل مكران به رياست دكتر شيركوند معاون هماهنگى و نظارت اقتصادى و زيربنايى معاون اول رئیس جمهور و دبير شوراى توسعه سواحل مكران و با حضور دكتر همتى استاندار هرمزگان در محل ساختمان دبيرخانه این شورا برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به فرارسيدن فصل تنظيم بودجه، ارائه برنامه هاى كارى وزارتخانه ها و سازمان ها و معرفى پروژه هاى اجرايى توسعه سواحل مکران براى تامين مالى در سال آينده و همچنین اقدام فعالانه دستگاه ها در خصوص توسعه سواحل مکران را خواستار شد.

دکتر فریدون همتی افزود: تسهيل در فرآیند صدور مجوزهاى كسب و كار و اعطاى مشوق هاى سرمايه گذارى در منطقه ساحلى مكران از جمله شروط لازم براى شكل گيرى بنگاه هاى اقتصادى در منطقه مكران است و قانون چگونگى اداره مناطق آزاد باید بر فرآیند توسعه اين منطقه مطابق با ماده ٦٨ قانون احكام دائمى برنامه اعمال شود.

وی تصریح کرد: تنظيم و ابلاغ تقويم سالانه شوراى توسعه سواحل مكران در برنامه ريزى و نظارت بر روند توسعه مكران مهم و ضرورى است و دبيرخانه شورا باید در جهت اجراى اين خواسته اقدام کند.

دكتر شيركوند معاون هماهنگى و نظارت اقتصادى و زيربنايى معاون اول رئیس جمهور نیز در این نشست استفاده از همه ظرفيت هاى قانونى و اجرايى از جمله اصل يكصد و بيست هفتم قانون اساسى و واگذارى اختيارات لازم و كافى به استانداران دو استان هرمزگان و سيستان و بلوچستان را از جمله راهكارهاى موثر جهت تسهيل در توسعه سواحل مكران ارزیابی نمود.

همچنین در اين جلسه مهندس نورى رئيس دبيرخانه توسعه سواحل مكران گزارشى از نحوه اجراى مصوبات اولين جلسه شوراى توسعه سواحل مكران را ارائه و برنامه پيشنهادى دبيرخانه در ابعاد گوناگون را تشريح نمود.

شماره خبر : ١٩٨٩٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.