پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان می تواند کانون و قطب ورزش های ساحلی و آبی باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٨٨٩

تاریخ:1398/08/13


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
هرمزگان می تواند کانون و قطب ورزش های ساحلی و آبی باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به پهن گسترده ساحلی در هرمزگان این ظرفیت وجود دارد که این استان به قطب و کانون جذب ورزشکاران در حوزه ورزش های ساحلی و آبی تبدیل شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه هماهنگی مسابقات ملی جام خلیج فارس که با حضور معاون توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: در کنار موقعیت ژئواستراتژیک در هرمزگان قابلیت‌ها و مواهب الهی طبیعی و انسانی بسیاری متمرکز شده و وجود دارد که هرمزگان را به یکی از ظرفیت های مهم کشور تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: قابلیت ها و مواهب هرمزگان در تمامی حوزه ها مانند دفاعی، ارزشی و حتی هویت ملی هستند که می توان در این خصوص به جزایر خاص این استان اشاره کرد.

ناجی با اشاره به فعال سازی حرفه ای ورزش های ساحلی و آبی در جزایر استان، بیان کرد:  ورود فعال در حوزه های مختلف به ویژه برگزاری برنامه های ورزشی در جزایر استان، موجب تقویت هویت ملی در منطقه خواهد شد.

وی افزود: با توجه به پهن گسترده ساحلی در هرمزگان این ظرفیت وجود دارد که این استان به قطب و کانون جذب ورزشکاران در حوزه ورزش های ساحلی و آبی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه باید تا حد توان در راستای تحقق انتظارات مردم استان گام برداشت، افزود: مردم هرمزگان انتظاراتی از مجموعه دست اندرکاران و مدیران حوزه های مختلف اجرایی دارند که باید با توجه به ظرفیت های که در استان وجود دارد اقدامات در خور شان این مردم انجام شود.

وی تاکید کرد: هرمزگان در حوزه ورزشی نیز دارای قابلیت ها و ظرفیت های بی شمار انسانی و طبیعی است که باید بتوان علاوه بر شکوفایی استعداد های استان آنها را در مسیر پیشرفت و قهرمانی هدایت کرد.

ناجی تاکید کرد: مردم مهربان و خونگرم هرمزگان یکی از ویژگی های خوب و برجسته استان هستند که باید زمینه ارائه خدمات مناسب در تمامی حوزه های مختلف برای آنها را فراهم کرد.

وی با اشاره توسعه گردشگری هرمزگان، گفت: توسعه گردشگری به عنوان یک هدف در هرمزگان مورد توجه بوده و هست که می توان با برگزاری مسابقات قهرمانی جام خلیج فارس در استان علاوه بر تقویت زیر ساخت های ورزشی، در مسیر توسعه گردشگری استان نیز گام های موثری برداشت.

شماره خبر : ١٩٨٨٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.