پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٨٧٢

تاریخ:1398/08/13پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سیزدهم آبان وقایع و رویدادهای ماندگاری از تاریخ انقلاب اسلامی ایران را در خود جای داده است.

در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ رژیم ستمشاهی با تبعید حضرت امام خمینی(ره) تلاش داشت تا جلوی مبارزات انقلابی ملت ایران را بگیرد، اما مردم  با رهبری امام راحل لحظه‌ای از مبارزه با رژیم طاغوت کوتاه نیامدند و این انقلاب ۱۵ سال پس از آن واقعه به پیروزی رسید.

در سیزدهم آبان سال ۱۳۵۷ رژیم ظالم ستمشاهی، دانش آموزانی که در راهپیمایی علیه این رژیم شرکت کرده بودند را به خاک و خون کشید تا بار دیگر اوج جنایتکار بودن خود را نشان دهد.

اما یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سیزدهم آبان سال ۱۳۵۸ رقم خورد. روزی که دانشجویان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا در تهران را تسخیر نمودند تا برای همیشه به حضور استکبار جهانی در این کشور پایان دهند.

اهمیت این واقعه به قدری بود که حضرت امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.

آمریکای جهانخوار درطول بیش از ۴۰ سال گذشته از هر نوع حربه و توطئه ای برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده کرده، اما ملت ایران با مقاومت و استکبارستیزی خود در برابر این رژیم جنایتکار ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد که آنان بار دیگر راهی به این کشور داشته باشند.

ایستادن در برابر زورگویی های استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا همواره یکی از مهم ترین خواسته های ملت ایران بوده که در شعار مرگ بر آمریکا تجلی یافته است و هر ساله راهپیمایی و مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان تجلی گاه بیان این خواسته و این شعار می باشد.

اینجانب ضمن گرامی داشت یوم الله ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، از مردم شریف استان هرمزگان به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان بزرگوار دعوت می‌کنم تا همچون گذشته حضوری پرشور و گسترده و باشکوه در راهپیمایی و مراسم بزرگداشت سیزدهم آبان داشته باشند و بار دیگر استکبارستیزی و ایستادگی و مقاومت خود در برابر آمریکای جنایتکار را نشان دهند.


فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١٩٨٧٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.