جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > توانمندی ساخت و تعمیرات انواع شناور و کشتی در هرمزگان وجود دارد/باید گام‌های بزرگی در راستای رونق صنایع دریایی برداریم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥٧٢

تاریخ:1398/07/17


استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
توانمندی ساخت و تعمیرات انواع شناور و کشتی در هرمزگان وجود دارد/باید گام‌های بزرگی در راستای رونق صنایع دریایی برداریم

استاندار هرمزگان گفت: مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور اعضای هیأت رئیسه فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس برگزار شد، با اشاره به پیگیری هایی که در راستای رونق صنعت کشتی سازی در هرمزگان صورت گرفت، عنوان کرد: در این زمینه مذاکراتی با شرکت های مرتبط از جمله کشتیرانی و نفتکش داشتیم که شرکت ملی نفتکش در این راستا پیش قدم شد و سفارش تعمیرات انواع نفتکش های بزرگ را به مجموعه کشتی سازی در بندر عباس ارائه داد.

وی ادامه داد: ارائه این سفارشات موجب رونق مناسبی در مجموعه کشتی سازی بندرعباس شد.

استاندار هرمزگان افزود: در حال حاضر مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

وی گفت: با توجه به این توانمندی ها می‌توان گام‌های بزرگی در زمینه ساخت انواع شناور و کشتی در این مجتمع برداشت.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از حوزه هایی که می‌توان در راستای اشتغالزایی بر روی آن متمرکز شد، تولید انواع قطعات مورد نیاز شناورها و کشتی هاست که رونق صنعت قطعه‌سازی در این حوزه می تواند اشتغال مناسبی را ایجاد کند و باید مشوق های خوبی را برای این بخش در نظر بگیریم.

همتی اظهار داشت: ظرفیت ایجاد یک شهرک صنایع دریایی در کنار مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس وجود دارد و این امر در روستای رونق اقتصاد دریا محور و صنعت دریایی کشور بسیار موثر خواهد بود.

وی کشتی سازی را یک صنعت بزرگ، مهم و راهبردی در هرمزگان دانست و بیان داشت: تمامی مجموعه های فعال و مرتبط در این حوزه می توانند سفارشات خود را به مجتمع کشتی سازی در بندر عباس ارائه و به رونق هر چه بیشتر این صنعت کمک کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پنج هزار نفر در مجموعه کشتی سازی ایزوایکو مشغول به کار هستند که این رقم تا ۱۴ هزار نفر قابل ارتقاء است و برای تحقق این میزان از اشتغال باید حمایت و تامین مالی و ارائه سفارش به این مجموعه صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است مشوق های خوبی جهت ساخت و تعمیرات انواع کشتی و شناور در نظر گرفته شود.

شماره خبر : ١٩٥٧٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.