جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > جمهوری اسلامی ایران به دنبال امنیت و آرامش خلیج‌فارس و تنگه هرمز برای همه کشورهای منطقه است/کشورهای منطقه می‌توانند با همکاری یکدیگر امنیت آب های نیلگون خلیج فارس را تامین کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥٧١

تاریخ:1398/07/17


دکتر همتی در تمرین دریایی نیروهای دریابانی استان هرمزگان با عنوان نمایش آرامش در خلیج فارس:
جمهوری اسلامی ایران به دنبال امنیت و آرامش خلیج‌فارس و تنگه هرمز برای همه کشورهای منطقه است/کشورهای منطقه می‌توانند با همکاری یکدیگر امنیت آب های نیلگون خلیج فارس را تامین کنند

استاندار هرمزگان گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و به دنبال امنیت و آرامش و ثبات و پایداری در خلیج‌فارس برای تمامی کشورهای منطقه و همسایگان خود است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در تمرین دریایی نیروهای دریابانی استان هرمزگان با عنوان نمایش آرامش در خلیج فارس، عنوان کرد: نیروهای مرزبانی با تمام وجود در راستای تامین امنیت مرزهای خشکی و دریایی کشور تلاش می کنند و در آب های نیلگون خلیج فارس نیز با جان و دل به انجام این وظیفه مهم می پردازند.

وی با بیان اینکه خلیج فارس و تنگه هرمز در کانون تحولات جهانی قرار دارند، افزود: بیگانگان با حضور در این منطقه به دنبال ناامن کردن خلیج فارس هستند اما پیام نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران ایجاد آرامش و ثبات در خلیج فارس و تنگه هرمز برای همه مردمان کشورهای این منطقه است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: کشورهای منطقه خود قادرند امنیت آب های نیلگون خلیج فارس و تنگه هرمز را برقرار کنند و نیازی به حضور نیروهای بیگانه در این منطقه نیست.

همتی تصریح کرد: دشمنان با حضور در این منطقه به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم هستند اما مردمان کشورهای حوزه خلیج فارس برادران مسلمان یکدیگرند که می‌توانند در راستای برقراری امنیت و آرامش، همکاری و اتحاد داشته باشند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و به دنبال امنیت و آرامش و ثبات و پایداری در خلیج‌فارس برای تمامی کشورهای منطقه و همسایگان خود است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: طرح ابتکاری ایران اسلامی تامین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز توسط کشورهای این منطقه با همکاری یکدیگر است.

همتی خاطرنشان کرد: پیام ایران اسلامی صلح و آرامش و ثبات و امنیت و پایداری برای همه کشورهای منطقه خلیج فارس است و در این راستا آمادگی همکاری با کشورهای منطقه را داریم.

وی با اشاره به تلاش نیروهای دریابانی برای تامین نظم و امنیت مرزهای دریایی در آب های نیلگون خلیج فارس، بیان داشت: از خدمات و تلاش های نیروهای دریابانی در استان هرمزگان صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

شماره خبر : ١٩٥٧١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.