جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٨٧

تاریخ:1398/06/28


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اجتماعی در حیطه کاهش آسیب اجتماعی و زیست محیطی بوده و بر همین اساس است که سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها و مؤسسات شکل گرفته است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد (سمن)، با اشاره به نقش مهم و اساسی گروه ها و سازمان های مردم نهاد، عنوان کرد: فعال شدن  سمن ها و تشکل های مردم نهاد نقش موثری در مشارکت مردم در انتخابات خواهد داشت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان افراد بی طرف می‌توانند در برگزاری انتخابات نقش داشته باشند و اهمیت شرکت در انتخابات را برای افراد به ویژه جوانان تشریح کنند.

میرزاد گفت: انتخابات بر چهار پایه مشارکت مردمی، امنیت، سلامت و رقابت بنا شده است که وظیفه ستاد انتخابات در استان برقراری امنیت و سلامت انتخابات است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا در استان، گفت: کنگره ملی شهدا در دی ماه سال جاری در استان برگزار می شود که وجود کمیته سمن ها در این کنگره، بیانگر ضرورت نقش آفرینی سازمان مردم نهاد در برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان است.

میرزاد اضافه کرد: سمن ها می توانند با هم اندیشی و مشارکت در برگزاری هر چه با شکوه تر کنگره ملی شهدا و یادواره ۱۵۰۰ شهید استان نقش موثری داشته باشند.

وی از سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نماد و حلقه واسط مشارکت‌های مردمی یاد کرد و گفت: سمن ها می توانند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی همیار دولت باشند، زیرا مشارکت آنها نقش موثری در ارتقای سلامت از تمامی ابعاد و کاهش معضلات اجتماعی در جامعه دارد.

میرزاد با اشاره به وجود ۱۵ محله آسیب پذیر در هرمزگان، افزود: سمن‌ها می‌توانند، دولت را در رفع آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های  درون جامعه به ویژه در محلات آسیب پذیر به عنوان مهم ترین پایگاه موثر در جهت دهی ساختارهای اجتماع یاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد باید در کنار دستگاه های متولی اقدامات لازم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در محلات آسیب پذیر را انجام دهند.

شماره خبر : ١٩٢٨٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.