جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ۳۳ موکب در استان هرمزگان پروانه تاسیس برای فعالیت در ایام اربعین حسینی دریافت کرده اند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٧٠

تاریخ:1398/06/26


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
۳۳ موکب در استان هرمزگان پروانه تاسیس برای فعالیت در ایام اربعین حسینی دریافت کرده اند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تاکنون ۳۳ موکب از متقاضیان در هرمزگان پروانه تاسیس برای فعالیت در ایام اربعین حسینی دریافت کرده اند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) استان هرمزگان، با تأکید براینکه ساماندهی و صدور مجوز موکب‌ها با ستاد عتبات عالیات استان است، عنوان کرد: هر فردی که در استان بخواهد موکب پذیرایی یا اسکان برپا کند باید از ستاد عتبات مجوز بگیرد و تمامی نهاد‌ها و مجموعه ها باید برای برپایی موکب‌های مردمی تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه موکب‌های استانی در دو بخش داخلی و خارجی فعالیت دارند، بیان کرد: موکب‌هایی که در کشور عراق فعالیت دارند باید تا یک هفته بعد از اربعین هم حضور داشته باشند.

میرزاد با تاکید بر اهمیت برگزاری با شکوه مراسم پیاده روی اربعین حسینی،  گفت: ارزش و اهمیت پیاده روی اربعین حسینی بر هیچ کسی پوشیده نیست و هر سال بر عظمت آن افزوده می شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به لغو روادید کشور عراق در مدت زمان پیاده روی اربعین، گفت: پیش بینی می شود تعداد زائرین اربعین در کشور و به تبع آن در استان هرمزگان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد و این مسئله افزایش ارائه خدمات به زائرین و برنامه ریزی منسجم و بیشتر را طلب می کند.

میرزاد اظهار امیدواری کرد؛ با همراهی و همدلی مردم و مسئولین استان خدمات مطلوب و قابل قبولی در پیاده روی اربعین به زائرین ارائه شود.

وی همچنین از صدا و سیمای مرکز استان خواست تا بصورت ویژه به ابعاد مختلف پیاده روی اربعین و فعالیت موکب های هرمزگان در قالب مستند های خبری و تولیدی بپردازد.

شماره خبر : ١٩٢٧٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.