جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بندرخمیر به عنوان شهر تالابی ثبت جهانی می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٦٩

تاریخ:1398/06/26


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
بندرخمیر به عنوان شهر تالابی ثبت جهانی می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: فرآیند ثبت جهانی بندرخمیر به عنوان تنها کاندید کشور برای کسب عنوان شهر تالابی در کنوانسیون رامسر آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه  کارگروه استانی ویژه طرح ملی ثبت جهانی بندرخمیر به عنوان شهر تالابی، افزود: با توجه به شروع رسمی فرآیند ثبت جهانی بندرخمیر به عنوان تنها کاندید کشور برای کسب عنوان شهر تالابی در کنوانسیون رامسر، باید اقدامات لازم در این خصوص انجام گیرد.

وی با اشاره به خلاصه ای از الزامات شهر تالابی اعلام شده کنوانسیون رامسر، بیان کرد: بخش مهمی از این الزامات بحث مدیریت یکپارچه شهری است که زیرساخت های شهری اعم از مدیریت پسماند، منابع آبی، فاضلاب شهری، مدیریت خورها، گردشگری، صیادی، فضای سبز، بهبود معیشت پایدار و موارد دیگر را در بر می گیرد.

مدرس بر پیگیری جدی اجرایی کردن طرح فاضلاب شهری تاکید کرد و افزود: همچنین تبدیل ساختمان تاریخی گمرک به مرکز ثبت جهانی و راه اندازی موزه تالاب و دریانوردی در آن منطقه توسط اداره بنادر از دیگر مواردی است که باید با جدیت توسط دستگاه های متولی پیگیرس شود‌.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، اضافه کرد: تعیین دقیق وظایف کلیه دستگاه ها طبق الزامات شهر تالابی، تهیه طرح گردشگری تالابی و کاهش آلودگی های معادن حوزه تالاب از دیگر مواردی است که باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید موضوع در جلسه آینده شورای برنامه ریزی استان مطرح و در دستور کار رسمی تمامی ارگان های مربوطه قرار گیرد.

شماره خبر : ١٩٢٦٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.