جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان باید از چرخه اقتصادی بازیافت پسماند بهره مند شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٥٥

تاریخ:1398/06/25


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
هرمزگان باید از چرخه اقتصادی بازیافت پسماند بهره مند شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: بازیافت پسماند چرخه اقتصادی قابل توجهی دارد که باید هرمزگانی ها نیز این چرخه اقتصادی طلای کثیف بهره مند شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان هرمزگان، افزود: مردم استان به ویژه شهرستان بندرعباس باید از چرخه اقتصادی طلای کثیف بهره مند گردند و مناطق آزاد و ویژه غرب این شهرستان با مدیریت پسماند علاوه بر کاهش معضلات آن در راه اندازی چرخه اقتصادی طلای کثیف باید نقش داشته باشند.

وی اضافه کرد: در عصر جدید زباله ها همچون گذشته تهدید محسوب نمی شوند و در صورت مدیریت صحیح نام طلای کثیف به آن اطلاق می شود که با استفاده اصولی از آن می توان تولید ثروت کرد.

مدرس خاطرنشان کرد: هم اینک با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا از زباله برای تولید برق، سوخت و کود و دیگر موارد بهره برده می شود که در این باره می توان با مدیریت صحیح و اصولی پسماند زمینه ساز خلق فرصت ها و ثروت ها در هرمزگان را فراهم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح کرد: مدیریت پسماند به فعالیت هایی اطلاق می شود که با جمع آوری اصولی و به کار بردن فناوری های نوین در بازیافت زباله ها از این ثروت به عنوان فرصتی برای درآمدزایی استفاده می شود.

وی افزود: حفظ و بهبود شرایط زیست محیطی از اولویت‌های تصمیمات راهبردی استان است و با توجه به اینکه پسماندها می‌تواند منابع پایه آب، خاک و هوا را آلوده کند، مدیریت اصولی آنها در دفع بهداشتی اهمیت زیادی دارد.

گفتنی است؛ در این جلسه دو طرح مدیریت پسماند در مناطق گوربند و رویدر تصویب شد.

شماره خبر : ١٩٢٥٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.