شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بسترسازی لازم برای پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل ضروری است/توسعه پایدار در گروی ارتباط موثر دانشگاه با صنایع است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٧٧٧

تاریخ:1398/05/24


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان:
بسترسازی لازم برای پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل ضروری است/توسعه پایدار در گروی ارتباط موثر دانشگاه با صنایع است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: برای ترغیب خانواده ها در جهت پوشش تحصیلی فرزندان بازمانده از تحصیل، باید فرهنگ سازی مناسب در دستور کار متولیان قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی در پنجمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان، تصریح کرد: باید از از ظرفیت های همه جانبه استان برای توسعه تعلیم و تربیت در زیرساخت های آموزشی استفاده شود.

وی پوشش تحصیلی دانش آموزان را از اولویت های کاری در مجموعه آموزش و پرورش دانست و افزود: در این راستا با کمک سایر نهادهای مربوطه در جهت اجرای طرح های آموزشی برای بالا بردن سطح آموزش در استان باید تلاش کرد.

شیبانی ادامه داد: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبری برای ايجاد نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان و استفاده از توان حمايتی همه دستگاه ها براي جلوگيری از بازماندن دانش آموزان از تحصيل نياز است با استفاده از توان همه دستگاه ها و شناسايی دانش آموزان بازمانده ازتحصيل زمينه حضور آنان در مدارس فراهم شود.

وی با اشاره  به ارتباط صنعت با دانشگاه، تصریح کرد: ضرورت تدوین برنامه عملیاتی دانشکده‌ها با محوریت احصای پتانسیل ‌ها و توانمندی ‌های علمی در پیشبرد اهداف بلند مدت توسعه مهم است.

وی مهمترین اولویت های پیشنهادی در راستای برنامه جامع پژوهشی را تدوین برنامه های اجرایی دستگاه‌ ها و  واحد‌های تولیدی هدف، جمع بندی پیشنهادات هسته ‌های پژوهشی تقاضا‌محور با مراکز پژوهشی ، تعیین چند موضوع تخصصی مورد نیاز استان برای سوق دادن پایان‌ نامه‌ ها، رساله ‌ها و طرح‌ های پژوهشی مؤثر در افزایش ارتباط علمی با جامعه به عنوان یک الگو و نقشه راه در ارتقای تعاملات دانشگاه با صنعت و جامعه عنوان کرد.

وی بیان کرد: بهبود سطح مشارکت دانشگاهیان در راستای نوآوری و حمایت از پژوهشگران و مبتکران دانشگاهی با هدف تولید ثروت دانش‌بنیان یکی از ثمرات ارتباط دانشگاه با صنایع است.

وی افزود: دانشگاه ها باید به توسعه مهارت‌های بین رشته‌ای در زمینه کسب و کارهای دانش بنیان در قالب بنگاه‌های زودبازده به عنوان ثمره فعالیت‌های مراکز رشد توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهيم از مشكلات اجتماعی جامعه در آينده جلوگیری شود و جامعه ای با محور نيروی انسانی توانمند داشته باشيم باید درراستای تربیت جامعه پویا وتحصیل کرده تلاش کنیم.

شماره خبر : ١٨٧٧٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.