شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > سند مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان تصویب شد/دکتر همتی: تمامی تصمیم گیری ها در حوزه کرانه ای و ساحلی هرمزگان باید بر اساس این سند بالادستی و مهم انجام شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٧٧٥

تاریخ:1398/05/24


در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار هرمزگان؛
سند مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان تصویب شد/دکتر همتی: تمامی تصمیم گیری ها در حوزه کرانه ای و ساحلی هرمزگان باید بر اساس این سند بالادستی و مهم انجام شود

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد، سند مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان به تصویب رسید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش مطالعات سند مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان در این نشست، عنوان کرد: انجام این مطالعات یکی از کارهای ضروری برای استان بود که در حوزه تصمیم‌گیری برای سواحل بسیار موثر است.

وی با اشاره به تصویب این سند در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، ادامه داد: از این پس باید تمامی تصمیم گیری ها در حوزه کرانه ای و ساحلی بر اساس این سند بالادستی و مهم انجام شود، چون این سند تصویر روشنی را پیرامون حوزه سواحل استان پیش روی ما قرار داده است.

استاندار هرمزگان افزود: در قالب این سند، سواحل استان از شرق تا غرب مورد مطالعه قرار گرفته اند و همچنین مشابه چنین کاری برای جزیره ابوموسی نیز انجام شده است.

همتی تصریح کرد: با توجه به مطالعات انجام شده در قالب این سند، تمامی ظرفیت های نوار ساحلی در استان شناسایی شده و تصویر شفافی را برای تصمیم گیری کارآمد ارائه داده است.

وی گفت: با توجه به انجام این کار ارزشمند باید نسبت به اجرای آن توجه جدی و دقیق داشته باشیم و در این راستا برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارشناسان مرتبط و تصمیم گیر در حوزه دریا و سواحل بسیار مهم است که باید این برنامه آموزشی برگزار شود.

استاندار هرمزگان خواستار انجام مطالعات ساحلی برای دیگر جزایر استان شد و خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اهداف ما توسعه مسکونی شدن و سکونتگاه ها در جزایر با هدف عمران و آبادانی و جذب گردشگر می باشد و ضرورت دارد چنین مطالعاتی برای دیگر جزایر نیز صورت گیرد.

همتی با اشاره به بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی در این نشست، اضافه کرد: در این راستا ۶۷ طرح سرمایه گذاری، اقتصادی و کشاورزی که از سوی کارگروه زیربنایی استان ارائه شده بود، در جلسه شورای برنامه ریزی جهت اجرا به تصویب رسیدند.

استاندار هرمزگان در ادامه به بازدید خود از مجموعه ورزشی خلیج فارس بندرعباس اشاره کرد و گفت: باید برای نگهداری مطلوب و استفاده بهینه و مناسب از این مجموعه ورزشی طرح های مطالعاتی انجام و با توجه به فضاهایی که در آن موجود است این مجموعه به یک پارک ورزشگاه با هدف انجام ورزش همگانی و حرفه ای تبدیل شود.

همتی اظهار داشت: همچنین جانمایی زمین برای احداث سالن ورزشی شش هزار نفری و دهکده ورزش های آبی و ساحلی نیز باید به سرعت در بندرعباس انجام و کار احداث این دو مجموعه مهم آغاز شود.

شماره خبر : ١٨٧٧٥
.انتهای پیام


خروج




کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.