سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بازدید وزیر اقتصاد و استاندار هرمزگان از بندر و گمرک شهید رجایی/مسائل مرتبط با ترخیص کالا بررسی شد/اتخاذ تصمیمات مناسب برای تسهیل و تسریع در روند صادرات و واردات کالا از طریق بنادر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٣١٣

تاریخ:1398/04/21بازدید وزیر اقتصاد و استاندار هرمزگان از بندر و گمرک شهید رجایی/مسائل مرتبط با ترخیص کالا بررسی شد/اتخاذ تصمیمات مناسب برای تسهیل و تسریع در روند صادرات و واردات کالا از طریق بنادر

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان با هدف بررسی آخرین وضعیت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بندر و گمرک شهید رجایی از این مجموعه در غرب بندرعباس بازدید کردند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، پس از این بازدید در نشستی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، استاندار هرمزگان و مدیران و مسئولان مرتبط در تشریفات ترخیص کالا، مسائل این حوزه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مناسبی جهت رفع مشکلات اتخاذ شد.

استاندار هرمزگان پس از این نشست، عنوان کرد: خوشبختانه در این نشست با هم افزایی، تعامل و همکاری مناسب دستگاه های مسئول در حوزه ترخیص کالا، تصمیمات خوبی برای بهبود روند امور در این حوزه گرفته شد.

وی ادامه داد: بر اساس مجموعه اقداماتی که توسط هرکدام از دستگاه‌ها در این حوزه صورت می‌گیرد، شاهد تسهیل و تسریع در روند صادرات و واردات کالا از طریق بنادر خواهیم بود.

همتی تصریح کرد: تمامی تلاش ما فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز پس از این نشست هدف خود از سفر به هرمزگان را بررسی میدانی وضعیت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالاها در بنادر و گمرکات اعلام کرد و اظهار داشت: با وجود تمامی توطئه‌های دشمنان اما تجارت کالا از طریق گمرکات و بنادر کشور ما از رونق خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: مبادلات کالا از طریق بنادر افزایش یافته و همکاری خوبی را از سوی دستگاه‌های مسئول در راستای تسریع در روند ترخیص کالا شاهد هستیم.

دژپسند خاطرنشان کرد: با تصمیماتی که در این نشست اتخاذ شد و برنامه‌ریزی‌هایی که متعاقب آن صورت می گیرد، روند تجارت کالا از طریق بنادر بسیار بیشتر تسهیل می شود.

شماره خبر : ١٨٣١٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.