دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > لزوم مکلف شدن بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان/پرداخت وام ازدواج ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومانی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٨٠٧

تاریخ:1398/03/22


استاندار هرمزگان در کمیسیون هماهنگی بانک های استان تاکید کرد:
لزوم مکلف شدن بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان/پرداخت وام ازدواج ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومانی

استاندار هرمزگان بر لزوم مکلف کردن بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کمیسیون هماهنگی بانک های استان هرمزگان با تأکید بر لزوم کمک مدیران بانک های استان به تحقق اهداف سال رونق تولید، عنوان کرد: از مدیران بانک های استان هرمزگان انتظار داریم تا با توجه به اهداف تعیین شده برای سال جاری، کمک به رونق تولید با پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان را به صورت ویژه در دستور کار داشته باشند تا نتیجه آن به شکل ملموس در استان نمایان شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال جاری ضرورت رونق تولید در این سال بیشتر است و باید به واحدهای تولیدی توجه بیشتری داشته و مسائل آنان را به طور مستمر پیگیری و رفع کنیم.

استاندار هرمزگان کمک به تسریع در اجرای پروژه های عمرانی را از دیگر ماموریت‌های مهم بانک ها در سال جاری در هرمزگان برشمرد و افزود: یکی از موارد مهمی که باید پیگیری شود، پرداخت تسهیلات بانکی به پیمانکاران مجری پروژه های عمرانی در استان است و بازپرداخت این تسهیلات نیز از طریق تهاتر با مطالبات پیمانکاران از دولت از ردیف‌های ملی بودجه انجام می شود.

همتی تصریح کرد: انتظار داریم در سال جاری در سایه همکاری خوب مدیران بانک ها با پیمانکاران و دستگاه های حوزه عمرانی در استان پروژه های بسیاری تکمیل و به بهره‌برداری برسد و بانک ها با کمک های خود محرک توسعه زیربنایی و عمرانی در استان باشند.

وی گفت: همچنین بانک ها باید برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در هرمزگان آمادگی لازم را داشته و در مناطق مختلف استان این کار را انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج نیز محدودیتی برای بانک‌های استان وجود ندارد و به هر میزان که ازدواج صورت گیرد برای هر زوج مبلغ ۶۰ میلیون تومان توسط بانک ها به صورت قرض الحسنه پرداخت خواهد شد و این مبلغ برای زوج هایی از خانواده های ایثارگران هستند، 120 میلیون تومان است.

همتی بیان داشت: یکی دیگر از موارد اعلام شده از سوی بانک ها نیز بخشیده شدن جرایم دیرکرد کرد وام های زیر صد میلیون تومان است که در صورت پرداخت اصل بدهی بانکی از سوی دریافت‌کنندگان تسهیلات، جرایم آنها بخشیده می شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مدیران بانک‌ها باید ارتباط مستمری با رسانه‌های استان داشته باشند و موارد مربوطه را به ویژه در حوزه تسهیلات به صورت گسترده از طریق رسانه ها به اطلاع مردم برسانند.

وی یادآور شد: امیدواریم در سال جاری با همکاری مجموعه دستگاه‌های اجرایی و بانک های استان شاهد ایجاد نشاط و کار بیشتر در راستای عمران، رونق تولید و ایجاد اشتغال در هرمزگان باشیم.

وی بر لزوم مکلف کردن بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان تاکید کرد و گفت: برخورد با بنگاه هایی که در هرمزگان فعالیت دارند و حساب بانکی آنها در تهران و سایر استان هاست در دستور کار باشد و گردش مالی آنها باید در بانک های استان انجام شود.

شماره خبر : ١٧٨٠٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.