دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اقدامات گسترده ای برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی در حال انجام است/لزوم ارتباط مستمر مدیران دستگاه های اجرایی با اصحاب رسانه/رسانه ها در کنار انتقادات خدمات را منعکس نمایند/ شکوفایی ظرفیت های کلان اقتصادی هرمزگان در حوزه سواحل و دریا راهبرد مهم کشور است/نقد سازنده و منصفانه زمینه ساز پیشرفت است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٧٩١

تاریخ:1398/03/21


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
اقدامات گسترده ای برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی در حال انجام است/لزوم ارتباط مستمر مدیران دستگاه های اجرایی با اصحاب رسانه/رسانه ها در کنار انتقادات خدمات را منعکس نمایند/ شکوفایی ظرفیت های کلان اقتصادی هرمزگان در حوزه سواحل و دریا راهبرد مهم کشور است/نقد سازنده و منصفانه زمینه ساز پیشرفت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: اقدامات گسترده ای از سوی ستاد مدیریت بحران استان برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی از ابتدای هجوم این آفت تاکنون در حال انجام است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان ، دکتر ایرج حیدری در نشست خبری پیرامون وضعیت واگذری اراضی و مزارع پرورش میگو در استان و اقدامات مبارزه با ملخ ها  با اشاره به ظرفیت های استان هرمزگان در حوزه های مختلف ، عنوان کرد: هرمزگان به واسطه برخورداری  از قابلیت ها و ظرفیت های بی نظیری اقتصادی، لقب قطب اقتصادی کشور را یدک می کشد و پیشران این حوزه مهم در سطح ملی می باشد.

وی در همین رابطه افزود: اجرای طرح های مختلف افتصادی در هرمزگان علاوه بر ایجاد تحولاتی جدی در استان زمینه ساز اقداماتی بزرگ در سطح ملی نیز شده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به پتانسیل های هرمزگان در حوزه ساحل و دریا، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که استان هرمزگان در حوزه دریا و سواحل  در شرق ، غرب و مرکز با بیش از هزار کیلومتر در حوزه سرزمینی و جزایر  از آن برخوردار است  هرمزگان را به قطب اجرای طرح های بزرگ اقتصادی در حوزه سواحل و دریا تبدیل کرده است.

حیدری با اشاره به برنامه های کلان ملی جهت شکوفایی ظرفیت های اقتصادی کشور در حوزه دریا، تصریح کرد: در پی تاکیدات مسئولان عالی رتبه نظام به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامى و دولت برای شکوفایی ظرفیت های اقتصادی کشور  در حوزه سواحل و دریا به ویژه سواحل جنوبی کشور،  استان ماموریت یافت این ظرفیت مهم اقتصادی در حوزه سواحل و دریا را به مرحله شکوفایی برساند.

وی در همین رابطه گفت: یکی از ظرفیت های که با استفاده از پتانسیل سواحل و دریا می تواند زمینه ساز تولید ثروت برای کشور با توجه به ارز آوری که دارد، باشد اجرای طرح های مرتبط با پرورش میگو در مناطق مستعد ساحلی مستعد استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با اجرای طرح های اقتصادی در حوزه دریا شاهد فعالیت های بسیار خوبی در زمینه پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس در مناطق مستعد ساحلی  و دریایی استان بودیم که با ارز آوری مناسبی برای کشور و استان همراه بود.

حیدری با اشاره به نقد هایی که رسانه ها  و مطبوعات به اجرای طرح های پرورش میگو در سطح استان دارند ، خاطرنشان کرد: رسانه ها بعد از قانون اساسی، احزاب  و مجلس شورای اسلامی رکن چهارم دموکراسی  در کشور می باشند که رسالت مهم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را در جامعه در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را  بر عهده دارند.

وی گفت:  از نقد های منصفانه، صحیح و سازنده  رسانه ها در خصوص چگونگی اجرای طرح های بزرگ اقتصادی در حوزه سواحل و دریا استقبال می گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه اظهار داشت: نقد منصفانه و سازنده نه تنها مانع توسعه نیست بلکه زمینه ساز پیشرفت  و موفقیت نیز می باشد.

حیدری گفت: با توجه به  دغدغه هایی که اصحاب رسانه در خصوص اجرای طرح های مرتبط با پرورش میگو و اقدامات مبارزه با ملخ ها  دارند به مدیران دستگاه ها اجرایی  که در خصوص مزارع پرورش میگو و مبارزه با ملخ مسئولیت مستقیم دارند ماموریت داده شد  با حضور در این نشست خبری با حضور معاونین استاندار و مدیران ستادی استانداری به صورت مستقیم پاسخگوی اصحاب رسانه استان در این رابطه باشند  و در این زمینه برای رفع دغدغه های اصحاب رسانه استانداری هرمزگان در کنار آنهاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان همچنین در بخش دوم سخنان خود  در نشست خبری پیرامون وضعیت واگذری اراضی و مزارع پرورش میگو در استان و اقدامات مبارزه با ملخ ها  با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی ، عنوان کرد: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در بین اقشار مختلف جامعه رسالت اصحاب رسانه و مطبوعات است.

وی در همین رابطه افزود: فعالیت رسانه ای باید در مسیر رضایت خداوند تبارک و تعالی ، خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی  استانداری هرمزگان با تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه برای توسعه استان، عنوان کرد: اطلاع رسانی ها و پیگیری های اصحاب رسانه در خصوص مبارزه با هجوم ملخ ها و اراضی پرورش میگو  برای تسریع در امور و رفع ایرادات احتمالی جای تقدیر دارد.

لزوم اطلاع رسانی و شفاف سازی به موقع از طرف  دستگاه های اجرایی

حیدری با انتقاد از عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی به موقع از طرف  دستگاه های اجرایی در خصوص موضوعات و دغدغه های مطرح شده از سوی اصحاب رسانه، خاطرنشان کرد: عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی به موقع دستگاه های اجرایی در برخی مواقع باعث بروز برخی مشکلات می گردد و در موضوعاتی چون پرورش میگو و روند مبارزه با ملخ های صحرایی شیلات و جهاد کشاورزی باید حوزه اطلاع رسانی خود را بیش از پیش تقویت نمایند و به مطالبات و پیگیری های اصحاب رسانه به عنوان نمایندگان افکار عمومی به موقع پاسخگو باشند.

وی در همین رابطه گفت: استانداری به عنوان نماینده عالی حاکمیت و دستگاه نظارتی  نباید در همه حوزه ها ورود کند و وظیفه دستگاه های اجرایی است که در حوزه های تخصصی خود  باید پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی اصحاب رسانه باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات دکتر همتی استاندار محترم استان دستگاه های اجرایی ارتباط نزدیک و مستمری با مطبوعات و رسانه ها جهت تسریع در اطلاع رسانی ها برای  تنویر افکار عمومی داشته باشند و به صورت شفاف به اصحاب رسانه

 پاسخگو باشند و خدمات را بازگو نمایند.

ورود ستاد بحران استان به موضوع هجوم ملخ های صحرایی از بهمن ماه

حیدری با اشاره به به اقدامات ستاد بحران  استان برای مقابله با هجوم ملخ ها صحرایی، تصریح کرد: با توجه به اهمیت رصد به موقع هجوم ملخ های صحرایی و اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله با این آفت از بهمن ماه سال گذشته پس از هشدار فائو جلسات متعدد ستاد بحران به ریاست استاندار محترم استان و معاونین  برای مدیریت این امر در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: قبل از ورود ستاد بحران به این موضوع، اولین هماهنگی ها و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی در جلسه پدافند غیر عامل استان به ریاست معاونت سیاسی، امنیتی، و اجتماعی وقت برگزار و به کلیه فرمانداران و دستگاه های اجرایی ذیربط جهت انجام اقدامات مقابله ای در این خصوص آماده باش داده شد.

لزوم انعکاس خدمات درکنار انتقادات

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان گفت: انتظار است اصحاب رسانه در کنار نقد های که در خصوص مبارزه با ملخ های مهاجم دارند نسبت به انعکاس اقدامات مدیران استان برای مقابله با  این آفت که چندین ماه است از سطح مدیریت عالی استان تا دستگاه تخصصی درگیر آن هستند را منعکس نمایند.

سمپاشی در مناطق آلوده به ملخ های صحرایی اجتناب ناپپذیر است

حیدری با اشاره به انجام سمپاشی ها برای نابودی ملخ های مهاجم تصریح کرد: با توجه به حجم گسترده هجوم ملخ های مهاجم سمپاشی مناطق آلوده با به ملخ های صحرایی با وجود برخی آسیب ها  اجتناب ناپذیر است که باید به حداقل رساند و قبل از هرگونه سم پاشی باید اطلاع رسانی گردد تا آسیب ها در این حوزه به حداقل برسد.

پیش بینی هواپیمای سمپاش برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی از ابتدای کار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در خصوص اقدامات استان برای سم پاشی هوایی خاطرنشان کرد: از همان ابتدای کار با اقدامات و تلا ش های که از سوی معاونت عمرانی و پیگیری های که از طریق ستاد بحران کشور صورت پذیرفت  هواپیما های سمپاش برای مقابله با هجوم ملخ ها در استان مستقر گردیدند.

محدودیت سمپاشی هوایی در برخی مناطق آلوده به هجوم  ملخ های صحرایی

وی در همین رابطه گفت: سم پاشی هوایی با توجه به وضعیت توپوگرافی و جغرافیایی استان در هر منطقه آلوده به ملخ صحرایی امکان استفاده ندارد و در صورت استفاده موجب هدر رفت منابع می گردد و در مناطقی که مانعی وجود نداشت به وسیله هواپیماهای سمپاش اقدام به سمپاشی گردید.

حیدری اظهار داشت: اقدامات بسیاری خوبی از سوی مدیریت بحران استان برای مقابله با ملخ های مهاجم صورت پذیرفته است و ضروری است این اقدامات  از سوی اصحاب رسانه برای مردم اطلاع رسانی گردد تا در جریان امور قرار گیرند و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.

لزوم برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیت سواحل جهت توسعه استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت سواحل جهت توسعه استان، خاطرنشان کرد: هرمزگان از نظر اقتصادی استانی شاخص است و از ظرفیت بی نظیر  سواحل آن جهت توسعه آست برای بهبود اشتغال و افزایش تولید بهره برد.

وی گفت: اجرای طرح های اقتصادی در مناطق ساحلی استان باید با رعایت مسائل زیست محیطی باشد تا شاهد کمترین آسیب ها در این حوزه باشیم .

حیدری خاطرنشان کرد: اداره کل محیط زیست به عنوان متولی اصلی حوزه محیط زیست با حساسیت بسیار بالا موضوعات این حوزه را دنبال می کند و سخت گیری های بالایی نیز در این حوزه برای حفاظت از محیط زیست دارند و به راحتی مجوز زیست محیطی صادر نمی نماید.

استقبال از انتقادات و پیشنهادات سازنده

وی گفت: مجموعه مدیریت استان به ویژه جناب دکتر همتی از انتقادات و پیشنهادات سازنده برای تسریع در امور استان بهره خواهند برد و انتظار است اصحاب رسانه قبل از کشاندن موضوعات به فضای عمومی استان با مراجعه به روابط عمومی استانداری  و دستگاه های اجرایی در جریان اقدامات برای رفع شبهات جهت اطلاع رسانی سازنده قرار گیرند و اگر پاسخ قانع کننده دریافت ننمودند موضوعات در متن جامعه به عنوان یک مطالبه عموم مطرح نمایند .

لزوم پاسخگویی به موقع دستگاه های اجرایی به اصحاب رسانه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: پاسخگویی به مطالبات اصحاب رسانه که دغدغه های جامعه را دنبال می کنند مورد تاکید ویژه استاندار استان است.

حیدری خاطرنشان  کرد: با توجه تاکیدات مکرر جناب آقای دکتر همتی استاندار استان کلیه دستگاه های اجرایی ملکفند در همه حوزه ها پاسخگوی رسانه ها که نمایندگان افکار عمومی هستند باشند و کوتاهی از دستگاه های اجرایی  در این رابطه قابل پذیرش نیست.

شماره خبر : ١٧٧٩١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.