معرفی

رضا مدرس

نام پدر : علی       تاریخ تولد:1359

محل تولد : بندرعباس

سوابق تحصیلی :

 

}        کارشناسی ارشد مهندسی عمران- سازه های هیدرولیکی از  دانشگاه شیراز   

}         کارشناس رسمی دادگستری در رشته ساختمان

سوابق اجرایی :

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري

مشاور استاندار هرمزگان در امور سرمايه گذاري و بين الملل               

عضو رسمي كميته پيگيري مصوبات استان هاي مسندم از كشور پادشاهي عمان و هرمزگان از جهموري اسلامي ايران    

مشاورتوسعه استان  استاندار هرمزگان                                                                                               

دبير شوراي امور ايرانيان خارج از كشور استان هرمزگان

نماينده تام الاختيار استاندار هرمزگان در شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور

نماينده وزارت كشور در سازمان سرمايه گذاري شهرداري بندرعباس

مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان                                                          

مشاور معاون امور عمرانی معاونت عمرانی استانداری هرمزگان 

شرح وظایف دفتر

معاونت هماهنگی امور عمرانی

1-ایجاد هماهنگی و نظارت بین واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی در تهیه و تنظیم طرح‏های زیربنایی اقتصادی و عمرانی با توجه به نیازها، تجارب و اولویت‏های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان براساس مصوبات شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان در قالب دستورالعمل‏ها، قوانین و مقررات مربوط

2-نظارت عالیه بر برنامه‏های عمرانی و گزارش گیری مستمر از پیشرفت برنامه‏های عمرانی روستاها و شهرها و اعلام وضعیت پیشرفت آنها به واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی مربوطه به منظور رفع موانع.

3-انجام هماهنگی‏های لازم در زمینه تشکیل جلسات شورای آب، شورای فنی استان و شورای برنامه‏ریزی و سایر شوراها و کمیسیون‏ها و کمیته‏های مربوطه بر حسب مورد.

4-تهیه و تنظیم گزارش جامع از عملکرد واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی و ارزشیابی آنها در راستای اجرای پروژه‏های عمرانی و آثار و نتایج اقتصادی اجتماعی آنها به منظور استفاده بهینه در تدوین برنامه‏های ملی، منطقه‏ای و محلی.

5-پیگیری انجام مطالعات در زمینه اجرای طرح‏ها و برنامه‏های عمرانی واحدهای استانی دستگاه‏های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی استان به منظور پیشبرد برنامه‏های عمرانی و همچنین ارایه نظرات در این زمینه به شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان.

6-هدایت و حمایت از شوراهای اسلامی شهر و روستای استان و نظارت بر فعالیت آنها مطابق قوانین و مقررات

7-مطالعه و بررسی وضع مناطق روستایی و شهری استان به منظور دستیابی به نیازهای زیربنایی و تسهیلات رفاهی و اولویت‏بندی آنها و پیگیری اعتبارات مربوط از منابع مختلف.

8-پیشنهاد معیارها و ضوابط لازم برای تعیین اولویت‏های طرح‏های عمرانی در مناطق روستایی و شهری و همکاری با واحدهای ذیربط در این زمینه به شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان.

9-هدایت، راهبری، نظارت و ارزیابی عملکرد بر فعالیت دهیاری‏ها در امور مختلف خدماتی، عمرانی، مالی و سایر موارد در سطح استان.

10-بررسی و پیشنهاد قیمت‏های پایه استان و ضرایب منطقه‏ای با توجه به شرایط خاص هر منطقه و پیشنهاد به مراجع ذیربط برای تأیید.

11-نظارت عالیه بر پروژه‏های عمرانی در مناطق شهری و روستایی از محل اعتبارات مختلف در قالب آیین‏نامه شورای فنی استان.

12-نظارت و بررسی اعتبارات شهرداری‏ها و هدایت و راهنمایی‏های لازم در اتخاذ روشهای صحیح و رعایت اولویت‏ها در چارچوب طرح‏ها و برنامه‏ها.

13-نظارت، بررسی و اظهار نظر در خصوص برنامه‏ها، اعتبارات و مسایل مالی سالیانه شهرداری‏ها و دهیاری‏ها که به تصویب شورای اسلامی شهر می‏رسد.

14-انجام اقدامات لازم به منظور تشکیل و حضور فعال در جلسات، مجامع، شوراها، کمیته‏ها، کارگروه‏ها و کمیسیون‏ها حسب مورد و نظارت بر تهیه و تنظیم صورتجلسات و پیگیری مصوبات.

15-نظارت بر انجام وظایف و اعمال قانونی وزارت کشور در زمینه امور مربوط به حمل و نقل و ترافیک استان و شهر مرکز استان.

16-مدیریت، نظارت و هماهنگی برای بهبود ترافیک و فعالیت‏ها و عملکرد شرکت‏ها، سازمان‏ها و واحدهای ارایه دهنده خدمات در امر جابجایی جمعی مسافران درون شهری در استان.

17-نظارت و هماهنگی بین امور حمل و نقل و ترافیک درون شهری و برون شهری.

 

 

 

 

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.